×

A rózsaszín

A rózsaszín

Minden pasinak van valahol egy olyan pólója, amiről nem tudja eldönteni, hogy vajon rózsaszín-e.

Ez egyrészt azért van, mert mi nagyon magabiztosan körülbelül három színt tudunk megkülönböztetni egymástól, a többiről pedig – az úgynevezett lazac- tégla- mályva- és egyéb színekről – pedig szent meggyőződésem, hogy csak kitalálták őket, méghozzá azért, hogy annak ellenére is rózsaszín pólóban járjunk, hogy ezt eredetileg kerülni szerettük volna.

Akárhogy is nézzük, a rózsaszín lányos szín. A kisfiúk kék izéket kapnak, a kislányok rózsaszínű micsodákat, ilyen seggablakos egyberuhát, vagy mit – de ez nem mindig volt így. A XIX. században például a rózsaszín kifejezetten férfias színnek számított, valószínűleg azért, mert a piros egy enyhébb árnyalataként kezelték, ezt pedig inkább a férfiakkal társították. Természetesen ez nem jelentette azt, hogy nők nem hordhattak rózsaszín holmikat – valójában nemi megkötés nélkül bárki bátran viselhette az árnyalatot. A gyerekruháknál azért okozott némi zűrzavart a szín: egyes álláspontok szerint a fiúkat kellett rózsaszínbe öltöztetni, mások szerint a lányokat – érdekes, hogy az Infants Department nevű lap 1918-ban megjelent cikke szerint (nem is volt ez olyan régen!) a leghelyesebb az, ha a fiúgyermekekre rózsaszín, a lányokra pedig kék holmit adunk.

Ugyanilyen kaotikus állapotok uralkodtak a 20-as évek butikjaiban is: valamiért az elterjedt, hogy ezzel a két színnel különböztetik meg egymástól a fiú- és lányruhákat, de abban már nem sikerült megegyezni, hogy melyik melyik. Chicagóban a rózsaszín fiús színnek számított, míg Philadelphiában épp fordítva találták ki a színkódot.

Az évtized végére aztán nagyjából sikerült megállapodni abban, hogy mit tekintünk lányos színnek, és mit nem – meglepő módon a vita végére egy multimilliárdos műgyűjtő rakott pontot, amikor megvásárolt két tizennyolcadik századi festményt, amely egy kék ruhás fiút ábrázolt – a képet csakhamar felkapta a sajtó, az emberek pedig elkönyvelték, hogy a kék fiús szín – hiszen már az ezerhétszázas években is annak számított.

A rózsaszín tehát megszűnt egy színnek lenni a sok közül – ahogy Jo Paoletti mondja: ha valaki rózsaszínt visel férfi létére, azzal kommunikálni akar valamit, vagy a feminizmussal kapcsolatos álláspontját, vagy azt, hogy nem érzi magára érvényesnek a gender-szabályokat, de úgy véli, hogy nem kizárt, hogy egyszer még visszaáll az eredeti állapot, és a szín elveszíti a plusz jelentését: a fekete sem a gyász színe többé.

(CNN)

181 comments

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

A bíbor különböző árnyalatai (incl. rózsaszín) bizony a legnagyobb gazdagságot jelentették és a fiúkat illették.
Ahogy a kék is, mert az még sokkal ritkább volt.
Majd jön cinciroll, ő tudja, hogy egy időben az egész világon csak egyetlen kék pigment volt és az a mai Afganisztán-Pakisztán legeldugottabb bányáiból került elő.

comments user
Bernard Black

csak úgy mondom, hogy ma a budi keresőkifejezés a legnépszerűbb.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Kicsi siker ez, de legalább a miénk.

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      Szar siker, a szó szoros értelmében.

        comments user
        Bernard Black

        én vagyok a kaka alázatos krónikása itten. remélem, avatnak majd a tiszteletemre egy nyilvános vécét kétszáz év múlva

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Nem is tudom… kicsit fura jövőképnek tűnik ez nekem, hogy “remélem, kétszáz év után végre le leszek szarva”

comments user
Ziles Gizi

Kicsit sem gondolom, hogy buzis a rózsaszín a fiúkon. Nyáron, víz mellett a napsütötte izmos testükön, igencsak kívánatos a rózsaszín.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Francba. A pojáca dínó miatt kimaradt a keddi turisztikás rinyaposzt.

    …Második nap a tengerparton.
    Tegnap ismét rózsaszínre sültél.
    És gyűlölöd az egészet…

comments user
Ziles Gizi

Eltűntek a színek az oldalról 🙁

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Ez miért baj? A flat blue a hivatalos színünk, a pojáca dínós poszt miatt lett kicsit színesebb átmenetileg.

      comments user
      Ziles Gizi

      Kis vidám volt.

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Ez is volt a cél. Bíztam benne, hogy az első meglepetésen túl valamennyire tetszeni is fog – reflektál a dínósra.
        De azért az nem úgy megy, hogy gondolok egyet és újra van tervezve a szigorú corporate arculat. 🙂

          comments user
          egyedi

          néha a lakást is átrendezi az ember 🙂

          comments user
          Bernard Black

          erre micsináltál? gondoltál egyet és a csodálatos természet olyan zöld volt, mint egy izé. nagyon zöld dolog

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          A természet alapvetően kék. Ez közismert, a kék bogyli, amire letekintünk a telkünkről a Holdon 70%-ban kék. Előfordulnak rajta még zöld területek, az a természet.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          De, legyen úgy! Pollban biztos a színes nyerne!!!

          comments user
          egyedi

          szavazzunk :))

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Szavazzunk!!!! Aki azt mondja, hogy legyen színes a blog, ápvótoljon!!!!

          comments user
          Kolyok12

          én downvótoltalak. csakhogy ne találgass. te tehetsz róla, te szavaztattál.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Tudtam. Rajta volt az ujjlenyomatod.

          comments user
          Kolyok12

          kikényszerítetted. pedig nem szoktam. dehaegyszerkéredazostort.

          comments user
          Kolyok12

          nem.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          De. És mostantól downvótollak.

          comments user
          Kolyok12

          inkább tartsd oda a másik orcádat is.

          comments user
          Kolyok12

          maradjon a kék. jobb az. a szürke még jobb lenne, de semmi nem tökéletes.

comments user
egyedi

van, akinek jól áll, de én a pirosat jobban szeretem. akkor most fiús vagyok?

comments user
The Winter Soldier ⭐

Ez egy akkora marhaság. Mármint, hogy a lazac, korall, mályva, púder, es egyéb rózsaszín mind kitaláció. A férfiak egyszerűen színvakok. Ha a ruha pezsgőszínű, az egy egészen árnyalat, mint a csontszín, és semmi köze a törtfehérhez.

    comments user
    Bernard Black

    azt se tudom, hogy néz ki egy mályva. lazacot láttam már, meg pezsgőt is

    ja, ez nem a burzsuj vasárnap

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      A mályva enyhén lilás… na mindegy.

      Pezsgőhöz meg eper kell. Az kiemeli az ízét.

        comments user
        Bernard Black

        az eperhez bazsalikom kell, az meg zöld

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Kékeszöld, egészen pontosan, enyhe szürke árnyalattal.

          comments user
          Bernard Black

          ti ezeket kitaláljátok.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Festő vagyok, pupák.

          comments user
          egyedi

          a miénk élénkzöld volt, ebben meg kell hogy védjem Bernardot

        comments user
        Erzsébet Kis

        Vagy egy pici konyak.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Pezsgőhöz konyak?

          comments user
          taro

          vodkával is jó

          comments user
          Erzsébet Kis

          Pici.

        comments user
        Kolyok12

        a pezsgőhöz fejfájás csillapító kell. nekem legalábbis.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Elég egy vödör, és némi célzókészseg.

      comments user
      egyedi

      http://kepguru.hu/foto/142193/malyva-foto-csonki
      képet nem tudok berakni, baszakszik a disqus

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Olyanunk nincs is. Sznob vasárnapunk van.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Ha a ruha pezsgőszínű, egyáltalán nem mindegy, hogy a rá borított Sámpány az ,-
    Prestige cuvée
    Blanc de noirs
    Blanc de blancs
    Rosé Champagne

    Erről a tisztítósok mesélhetnének.
    A rozé pezsgő nehezen mosható le házavató buli után a falról, de ezt csak mesélték barátaim, aki nem én voltam.

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      Te vagy az egyetlen, aki úgy tud leiskolázni, hogy ápvótolom érte.

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Életvezetési tanácsadás: falat fehérre házavató buli UTÁN festünk.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Saját életedből levezetve?

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Hmmm… a koleszban behívatott minket a gondnoknő, neki volt a legnagyobb hatalma. Felrótta a hibáinkat:
          – Nem érti, hogy mitől lett piros a fal a közösségi helyiségben
          – Nem érti, hogyan kerültek fejmagasság fölé tornacipő nyomok a falra
          – Azt sem érti, hogyan kerültek tornacipő nyomok a plafonra
          – Azt végképp nem érti, hogy miért vannak rágásnyomok a folyosóra rakott pálmák levelein
          És itt megszólalt a szobatársam:
          – Csókolom, virágot talán nem eszünk…
          /trú sztori/

          comments user
          Erzsébet Kis

          Lányom baráti köre az utóbbi 3 évben nem rendez szilveszteri bulit, mert mindenki festetett.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Elharapózott a rozé pezsgőzés.
          Régen minden jobb volt.
          Mosható Kesztölci Tapéta és Szovjetszkoje Sampánszkoje.

          comments user
          Erzsébet Kis

          A rozé pezsgőt pártolom, ha elég száraz. 🙂

comments user
Azthiszi szentFerenc O1G

Ezek nem úgy jönnek létre normális esetben, hogy moss össze 1 vadiúj piros pólót a fehérekkel?

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Meglepő, de nem.
    Moss össze 10 fehér pólót egyetlen fekete zoknival.

      comments user
      Azthiszi szentFerenc O1G

      Bebaszna, ha rózsaszín lenne…

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Pedig de.
        Versenytapasztalat.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Olyan nincs.

    comments user
    Erzsébet Kis

    Nekem múltkor konkrétan így sikerült, szerencsére csak a fiam melós pólója bánta, annak meg mindegy.

    comments user
    taro

    vagy piros fürdőlepedőt, mint apám.

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      Nagyon részeg volt, amikor ezt összehozta?

        comments user
        taro

        nem tudom, hogy hogyan csinálta, az a fürdőlepedő sem azelőtt, sem azután nem engedte a színét soha…

          comments user
          egyedi

          én pirosat csak feketével merek mosni

          comments user
          taro

          én csak pirossal (és most picit hazudtam )

          comments user
          egyedi

          annyi piros nincs, hogy egy adagot kitegyen

          comments user
          taro

          nekem sincs, ezért van jelenleg is olyan rózsaszínű zoknim, ami eredetileg fehér volt

          comments user
          egyedi

          :DD csizmában nem látszik

          comments user
          taro

          nem zavar 😊

    comments user
    Bernard Black

    nekem egy volt barátnőm egy kiváló kockás ingemet valahogy – szerintem direkt – összemosta valami piros szarral, úgyhogy lett egy ilyen barna-rózsaszín kockás ingem 🙁

comments user
Kolyok12

rendes embernek fekete, szürke és kék pólója van. ha ír, akkor esetleg zöld.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Dánvót!!!

      comments user
      Kolyok12

      nocsak nocsak. barátságunk erdejében tán rút vaddisznó dagonyáz?

      comments user
      Kolyok12

      svédvót

    comments user
    Bernard Black

    nekem van piros is. sőt, egy lila is, de azt nem merem hordani, hátha rózsaszín

      comments user
      Kolyok12

      lilát az ember nem azért nem hordja, mert hátha rózsaszín, hanem mert lila.

    comments user
    mokusON

    francba, most dobhatom ki a sárga, a piros, a rózsaszín, a lila, és a barna macifejes polómat.

      comments user
      taro

      inkább légy nonkonform, és tartsd meg azokat is 😊

      comments user
      Kolyok12

      ha láttak benne, már elkéstél 🙁

      comments user
      Bernard Black

      a majdnem-rózsaszín pólómon van egy rénszarvas, az úgy már ér.

      mondjuk mások szerint az nem rózsaszín, de én majdnem biztos vagyok benne, hogy nem is kék

    comments user
    nulla

    Es mi van ha képregényes pólókat hordok, mert öregkoromra is gyerek maradtam?
    Persze nem rozsaszin alapon, de piros Flash polom az van. 😛

      comments user
      taro

      ha elég sokat mosod, majd lesz az még rózsaszín…

        comments user
        nulla

        Nem mosom, mert kopik. 🙂

          comments user
          Bernard Black

          nekem is lekopott a velocipédező disznóm 🙁

          comments user
          nulla

          🙁

      comments user
      Kolyok12

      az kivétel. flash pólót nem ezért nem hordunk, hanem mert flash tré. de te is hozzátetted, hogy persze nem rózsaszín alapon. tehát mélyen legbelül tudod, hogy igazam van.

        comments user
        nulla

        Persze hogy tudom. Mikor régebben nagy divat volt a rózsaszín teniszpóló felhajtott gallérral már akkor is buzisnak tartottam. De azután jött a rózsaszín ingek korszaka, na attól hányni tudtam volna. A Flash pedig jó és kész!

comments user
orizatriznyák

A magenta szín az rózsaszín? nincs ilyen színű pólóm csak kérdezem.

    comments user
    egyedi

    T-com szín. sötét rózsaszín

      comments user
      orizatriznyák

      Nem örülök 2 mackó alsóm van ilyen.

        comments user
        egyedi

        jó az 🙂 csak ne menj benne sehova 😀

        comments user
        taro

        teljesen jó ruhafestékeket lehet venni…

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Batikoltunk pólókat (nem ma már senki nem batikol pólókat, csak a hippik), szóval szépen meg lett csombékolva, belelógatva azokba a rohadt büdös ruhafestékekbe egymás után és a végén nézed: ez de szar.
          Első mosás után már egész vállalható volt a rózsaszín-narancs-barnáskék.
          Azóta sem tudom, hogy most hippievagyok?

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Nekem úgy van batikolt felsőm, hogy a főnöknőm összeszedte mindannyiunk sötétkék színű festésre szoruló cuccait, a mosógép meg egyénien kezelte a helyzetet.

          Nekem tetszett, a szakácsunk tiltakozott.

          comments user
          taro

          hypo. ha akkusavat használsz, akkor emellé még divatosan lyukas is lesz itt-ott

          comments user
          Bernard Black

          leöntöttem domestossal az egyik kedvenc zoknimat.

          most burkoltan vagyok hippi.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Ha fehér lett a zokni, nyárra nyitott orrú, pántos szandállal kötelező hordani.

          comments user
          taro

          kell egy szimatszatyor még, meg egy klumpa..esetleg fonhatsz bőrszíjat a hajadba

          comments user
          egyedi

          alföldi papucs

          comments user
          taro

          az is jó 😊

          comments user
          Bernard Black

          szimatszatyrom volt, hogyne lett volna. klumpa nemkő, van martens, csak sajnos már kurva kényelmetlen ekkora patákban járni, nem is teszem túl sűrűn.

          az a színházlátogatósom.

          comments user
          taro

          hipszter inkább 😊

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Hát ennek bő huszonöt éve, akkor hipszterek még nem nagyon voltak kötött sapiban világbánattal a körúton dobgitározva.
          És rajzoltunk gyertyaviasszal mindenféléket pólóra meg ilyenek.
          Semmit nem veszek félvállról, ha batikolni kellett, akkor batikoltam.

          comments user
          taro

          a régi hippik a mai hipszterek 😊

          comments user
          Kolyok12

          mi még ilyen lustán batikoltunk, hogy meggumiztuk a színes pólót és belebasztuk hipóba.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Helyes, csak attól besárgult.
          Ha az volt a cél, akkor nem is gond.

          comments user
          orizatriznyák

          kész vagyok a ruhafestéstől. tavaly nyáron festettem üstben
          rövidnadrágokat, mindent patentra kimértem, arányok meg minden és nagyon
          nem sikerült.

          comments user
          taro

          van ez így, egyik ismerőssel egy nyáron régi növényi festékeket kreáltunk és festettünk fonalat… lett egy-két érdekes eredmény ☺

    comments user
    taro

    az

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Sötét élénk rózsaszín.

    comments user
    

    Mivel nem láttam még magenta színű rózsát, így vitatom.

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      Miért, magentát láttál már valaha is?

        comments user
        

        az egyik alapszín nyomtatásban

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          ….. ö..
          ….. N… nem ezt kérdeztem!

          comments user
          

          Továbbra is ez a válaszom és szorítok, hogy a zsűri elfogadja.

          comments user
          Kolyok12

          0 100 0 0 szemben ugye a 0 60 30 0 -al.

          comments user
          Kolyok12

          pedig azáltal nagyszerűen levezethető, hogy nem ugyanaz. ld. lejjebb.

    comments user
    Kolyok12

    mindegy, olyat azért nem hord az ember, mert telekom… amúgy nem.

comments user
Bernard Black

kurvajó, kifogyott a melegvíz a bojlerból és vödörben hordom a konyhából a vizet a hajmosáshoz, most cigiszünetet tartok, addig megint kihűl a víz, és megint mehetek a konyhába vödörrel

    comments user
    egyedi

    mennyi hajad van??? és minek cigiszünet hajmosás közben? habos fejjel cigizel?

      comments user
      Bernard Black

      kurva sok.

      ez nekem egy másfél óra úgy, hogy nem vagyok különösebben kényes vagy igényes. 🙂

        comments user
        egyedi

        nekem 2 perc 🙂
        raszta? mert nekem a derékig érő sem volt több pár percnél :))

          comments user
          Gab

          A sörgyár kéményére is felmásztál?

          comments user
          egyedi

          sör csak ivás témában érdekel

          comments user
          Bernard Black

          derékig ér, göndör, és nem lehet mosás nélkül kifésülni. eltart egy darabig

          comments user
          egyedi

          picit irígy vagyok…

          comments user
          Bernard Black

          na jó, lehet, hogy szárazon nem ér derékig, mert vizesen kb de. volt egy ballépésem öt-hat éve, amikor vágtak belőle.

          comments user
          egyedi

          midig göndör hajra vágytam. vagyis olyan hullámosra

          comments user
          Bernard Black

          el kell, hogy keserítselek: olyan göndörhullámos ez. még a szakállam is hullámos. borzasztó, nyáron néha úgy nézek ki, mint jézus.
          https://media.pri.org/s3fs-public/styles/gallery_image/public/migration/PriMigrationsDamanticWordpressAttachmentsImagesMigration/www.theworld.org/wp-content/uploads/Jesus-Painting.jpg?itok=iOOCUSak

          comments user
          egyedi

          legalább szép fényes? (nem vacsora után gondolom)

          comments user
          Bernard Black

          kiválóan csillogó szőröm van. a sör az oka.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Mindig elrontod. Emlékezz vissza, első apostolunk és egyházi vezetőnk Péter, azaz Pete mit is mondott?
          https://youtu.be/K0FimEFf6rE

          comments user
          Bernard Black

          hogy én ezt mennyire kurvára szerettem, megvolt még a bloody kisses cdn is, a jó ég tudja, hova lett.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Megint mások pedig megvették a maxi single Christian Woman CD-t is, hogy aztán huszonév múlva egy kommentben felvágósan dicsekedhessenek. :))
          https://uploads.disquscdn.com/images/411482a31d26ae195ec5228bd421e7ae4c4b1cc1cdf36b1117bd8a1c2d87e2fe.png

          comments user
          nulla

          Vizen tudszjárni, és bort tudsz csinálni vízből tabletta nélkül?

          comments user
          Bernard Black

          ezeket még gyakorolnom kell. szűznemzeni tudok, asszem

          comments user
          nulla

          Az mar fel siker!

          comments user
          taro

          nem tudom, hogy bírod. életem egyik nagy álma vált valóra, amikor sikerült levágatni rövidre a sajátomat…

          comments user
          Bernard Black

          bármikor, amikor megfordul a fejemben a haj- vagy szakállvágás, nőihölgy barátaim és ismerőseim olyan heves tiltakozással reagálnak, hogy muszáj elhinnem, hogy gyönyörű vagyok.

          mondjuk a hajamat nem akartam levágatni sosem, tök sokat spóroltam a fodrászon, legalább egy heti cigaretta kijönne belőle.

          comments user
          D. Pin Trouble

          Az nem fordulhat elő, hogy nőihölgy barátaid attól tartanak, előbukkan a valódi fejed?

          comments user
          Bernard Black

          szerintem de. ápol és eltakar!

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Te lány vagy?

          comments user
          Bernard Black

          te vulkáni vagy?

          comments user
          Ngong hills

          Úristen!!

        comments user
        The Winter Soldier ⭐

        Mi vagy te, ló?…

          comments user
          Bernard Black

          farkas

    comments user
    orizatriznyák

    Konyhában kell hajat mosni, nincs mese.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Miért nem a vödörben mosod?

      comments user
      Bernard Black

      nem vagyok én trump, nemtom levenni

    comments user
    mokusON

    Én ilyenkor remekül át tudom rakni másnap reggelre a hajmosást.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Rutintalan.
    A mosógép 90 fokos mosáson üresen járatva megtölt egy fél kádat hajmosásnak való vízzel.
    Virslit is lehet benne főzni szilveszterkor.

      comments user
      egyedi

      ha elér a kádig a cső

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        A virslinek nagyjából mindegy.

          comments user
          egyedi

          :DD

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          És utána hogyan, kicentrifugázod?

          comments user
          Bernard Black

          és így született a párizsi

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Amikor beindult az 1200-as fordulatú centrifuga, többen elszomorodtak.

      comments user
      Bernard Black

      külön van kivezetve, neki nem álltam volna szerelni

      comments user
      who r u

      a hetkoznapi trukkok.

    comments user
    Kolyok12

    hideg víz? mióta gyerek rendszeresen elpancsolja a meleg vizet, rájöttem, hogy hozzá lehet szokni. eleinte szar volt, de most már nem nagyon gáz.

      comments user
      Bernard Black

      nincs fűtés a fürdőszobában. úgyhogy mindjárt felveszek egy kockás inget, fejszét ragadok és hejhózva megyek kivágni egy villanyoszlopot

        comments user
        egyedi

        hejhózva bányászni kell

          comments user
          Bernard Black

          ez a lázadás

          comments user
          egyedi

          legalább sapkát vegyél

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Minek, nincs cseresznye.

          comments user
          egyedi

          :DDDD

          comments user
          Bernard Black

          kérlek, ha már divatozunk: most egy ilyen terepszínű wrap van a fejemen, előre kiszabott kalózkendőféle, így sajnos nem elég erős a szett, nyáron, amikor csak nem akarom, hogy a pofámba lógjon száradás közben, ezt egy indiai gézkendő látja el. na olyankor nem szeretnék találkozni saját magammal sehol

          comments user
          egyedi

          hú régen az is divat volt, gézből festeni sálat.
          és legalább rózsaszín?

          comments user
          Bernard Black

          három van.

          https://www.youtube.com/watch?v=oHh978yizqQ
          és tényleg

          comments user
          egyedi

          Deák Bill. na ő hang nekem

          comments user
          Bernard Black

          ez ezzel az uniszónóval egyébként egy jó szám is, de Deák Billben kicsit csalódtam, amikor valaki írta a szövegeit a hatvan év, hatvan csapásra.
          de ez tök szubjektív dolog.

          én mondjuk Vikidál hangját is bírom.

          comments user
          egyedi

          megkopott sajnos 🙁
          az övé is jó, igaz

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Van egy kék kockás ingem. Columbia és ilyen termós-favágós.
        Ha gondolod…

          comments user
          Bernard Black

          paradicsomleves? betűtészta? most épp be is lehetne fonni a hajamat.

comments user
vau

Jó a Christopher Robin, megírom nektek majdan.

You May Have Missed