×

Elvisz a szél

Elvisz a szél

Kistehén, meg a faszom. Amikor valami gyanúsan jóval találkozol valami szar magyar zenekartól, arról hamarosan kiderül, hogy vagy a Kiss Tibi, vagy a Lovasi, vagy egy külföldi zenekar lehet a háttérben. A Noir Desir egy bordeaux-i rockzenekar, akik ezt a szépséget is összehozták. A zenekar konkrétan harmincöt éves karriert futott be és a kilencvenes évektől komoly sikereket értek el főleg hazai terepen. 2010-ben fel is oszlottak, de ezt a számot itthagyták nekünk. Kistehén, ja. Gyanúsan jó volt.

Egyébként jó reggelt, már csak kettőt kell aludni hétfőig!

57 comments

comments user


jóreg.
A vignette egy nagyon bosszantó effekt. Rengeteget használjuk, rohadtul feltűnően látszik, hogy csak utómunka, mert úgy alapvetően kevésszer találkozik az ember természetesen olyan beállítással, hogy a kompozíció szélei maguktól lennének sötétebbek, mint a téma, de mégis valamiért jobb vele a kép, mint nélküle, és ez rettentően fel tudja idegesíteni az ember, így, ilyen közel a hétfőhöz.

    comments user
    orizatriznyák

    Jó reggelt neked is. Nem értek ehhez, viszont az általad írt komment betűiből simán ki tudtam rakni, hogy kávé.

      comments user
      Ziles Gizi

      Ha összekapom magam kijön a pálinka is.

      comments user
      vau

      Nekem a pina jött ki.

        comments user
        

        Mindhárman az igazság egy-egy szeletére éreztetek rá.

      comments user
      

      Azért, mert én megnéztem a klippet is, és ezért! Én nem csak a szöveget olvasni jövök ide, mint egyesek, én a képeket is megnézegetem!

        comments user
        Ziles Gizi

        Hehehe, én egyiket sem teszem. Csak irkálok összevissza 🙂

    comments user
    vau

    Tamron obim meg még pár magától vinyettál. Ott akkor az a feltűnő, ha utómunkával kijavítom? 🙂

      comments user
      

      Amikor ilyeneket hallok, akkor mindig egy picivel kevésbé lesz csodálatra méltóbb, mikor a díjnyertes fotóknál mondogatják, hogy utómunka nélkül készültek.

        comments user
        vau

        A vinyettálás igazából elég gyakori. Nagyra nyitott rekesszel nincs is nagyon olyan obim, ami ne vinyettálna valamennyire. Általában a nagy átfogású zoomok hajlamosak rá. Többnyire világosítom a képek szélét.

        Vannak Lightroomban ilyen korrekciós profilok, amik a párnatorzítást, a vinyettálást meg az ilyeneket az adott lencse tulajdonságait ismerve alapból kijavítják a képet.

comments user
vau

Creutzfeldt–Jakob kóros zombimufflonokról fogok cikket írni legközelebb.

comments user
Bo

Akkor hendikeppel indulok, mert nekem a Kistehénnek kell utánanéznem, melyik ez a számuk. A Noir Désirbe meg úgy botlottam bele, hogy előbb ismertem meg a festőt aki pár albumuk coverjét megalkotta. Érdemes utánanézni a munkásságának (aatoth franyó) , nem 100-as a pali, illetve 100 az n-ediken, épp ezért Az utazó alkoholista kéziszótára könyve alapmű, melynek beszerzését minden magára is valamit adó alkoholfogyasztónak ajánlok.

    comments user
    Magister Ludi

    nekem a Kistehén a Sziget reklámból van csak meg:
    Én a kistehééén, ülök a fa tetejééén…lábamat lógatom, jól érzem magamat, én a kistehéééén.
    (nem linkelem, mert agykárosodottak lesztek)

      comments user
      taro

      nekem ez, emlékszem a szhelyi városi rádióban hallottuk barátnőmmel először, egymásra néztünk és vigyorogni kezdtünk, mjnt a tejbe tök
      https://youtu.be/S1jXMGUGFyw

        comments user
        Magister Ludi

        hé, nekünk is volt ilyen kis barométeres időjós házikónk, mint a klipben 0:48-nál!

          comments user
          taro

          sokaknak volt, nekünk is ☺

comments user
:/

Döbbenet 😯

comments user
egyedi

szerintem a Kollár-Klemencz hangja jobb, de ez ugye szubjektív
jó reggelt 🙂

    comments user
    taro

    hol van már a reggel?!

      comments user
      egyedi

      most keltem 🙂

        comments user
        taro

        mázlista

          comments user
          egyedi

          igen, mert hagytak

          comments user
          taro

          még mázlistább ☺

          comments user
          egyedi

          hosszú évek kemény munkája 🙂

    comments user
    orizatriznyák

    Jó napot kívánok! Szerintem is. Ki az a Kollár-Klemencz?

      comments user
      egyedi

      neked is 🙂 a Kistehenes énekes

comments user
taro

ma nincs kedvem semmit csinálni…
még főzni sincs😕

    comments user
    orizatriznyák

    De, ha lenne mit főznél?

      comments user
      taro

      valami zöldséglevest meg meg valami tepsis húst – de ma virslinapot tartok azt hiszem ☺

        comments user
        orizatriznyák

        A virsli jó, az olyan túlélőkaja és pont az ilyen eshetőségekre találták ki.

          comments user
          taro

          ugyehogyugye?! tegnap még kenyeret is lejmoltam, szóval minden van itthon egy tökéletes virslinaphoz ☺

          comments user
          orizatriznyák

          Mustár játszik?

          comments user
          taro

          normál esetben csípős torma játszana, de ahhoz boltba kellene menni, szóval majonéz lesz mellé, mert az van itthon 😊

        comments user
        Ziles Gizi

        Zöldséglevest csináltam én is. Sok minden van benne. Egy kis csirkemáj is. Vérré vált bennem, eléggé ramatyul vagyok, fáj a torkom, náthás is vagyok.

          comments user
          taro

          kellett neked hajnalok hajnalán gombászni?!
          meleg leves, meleg tea, méz, kockás pléd és semmit nem csinálás max egy kis tévézés ☺

          comments user
          Ziles Gizi

          Majd később még a kamrát takarítjuk. Vagyis én szenvedek és erkölcsileg támogatom a tesómat, ő meg csinálja. 🙂

          comments user
          taro

          inkább feküdj le ☺mindkettőtöknek jobb lesz 😊

    comments user
    egyedi

    nekem sincs 🙁 de kell, mert elszalad a lakás

      comments user
      taro

      valami takarításszerűség nekem is kinéz, de mivel a napjaim nagy részét nem itthon töltöm, ez az egyszerűbb része…
      nincs kedvem még az ágyból sem kimászni 😐

        comments user
        egyedi

        nem jól vagy, vagy fáradt?

          comments user
          taro

          a takarón kívüli világ kissé hűvös az én ízlésemnek…
          (egyszerűen még nyügi van. el akartam menni piacra, de inkább feladtam. mindjárt főzök egy kávét, és utána már produktívabb leszek. legalábbis remélem)

          comments user
          egyedi

          átérzem a problémád. már az is zavar, hogy újra zoknit kell húzni. egész nyáron nem volt rajtam

comments user
:/

Itt ülünk a kávézó teraszán és elhalad mellettünk egy roma család, a kisfiú egy ilyenben: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51f5GzJySjL.jpg
és mi szól belőle? A despacito 😁😂
De ne legyél sztereotíp.

    comments user
    taro

    ami sláger, az sláger

    comments user
    orizatriznyák

    Nekem a pedálos moszkvics volt és az o la paloma
    blancát fütyörésztem és a csajokat a motorháztetőn szállítottam. 🙂
    Nagyon menőnek számított…

      comments user
      :/

      Rá kellett keresnem… de menj már, ez most is menő szerintem, veterán 😁

      comments user
      egyedi

      aztaaa, hol voltam én akkor, hogy ezt kihagytam?

      comments user
      LKK

      Nekem is volt. Mélyzöld kivitel. Status Quot fütyörésztem meg a Kis kece lányomat.

comments user
Kolyok12

a kistehén védelmében: egyrészt legalább nem baszták el, másrészt nem csináltak titkot abból, hogy ez egy feldolgozás. konkrétan az akusztikban játszották, ahol akkor feldolgozásokat kellett játszani, úgyhogy ez nem oan nagy meglepetés.

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

Nem mondod, hogy neked új volt, hogy a Noir Désir játszotta az eredetit…

You May Have Missed