×

Vízforralás: ahogy a profik csinálják (hihetetlen módszer!)

Vízforralás: ahogy a profik csinálják (hihetetlen módszer!)

Kétségtelen, hogy a vízforralás legegyszerűbb, legenergiatakarékosabb és legbiztonságosab módja a vízforraló használata. A modern vízforralók bámulatosan (hietetlenül!) rövid idő alatt felforralni a vizet. A kotyogós kávéfőzővel ellentétben pedig automata kikapcsoló funkcióval is rendelkeznek, ezért a csernobilhoz hasonló konyhai katasztrófák elkerülhetők (kiiktathatók!!), de a mérnöki megvalósítás precizitását jelzi, hogy kézi (manuális!!!) kikapcsolás is lehetséges rajtuk. Ezt egyébként egy kikapcsoló gomb nyomás alá helyezésével tudjuk megvalósítani, ügyesebb felhasználók akár egy (egy!!!!) ujjal is meg tudják nyomni.

fizikai alapismeretek: A vízforralás során a vízben gőzbuborékok jelennek meg, melyek felfele haladnak (vertikálisan!).

A buborékok mozgása egyébként a kései Vörösmartyt is megihlette:


"Fölfelé megy borban a gyöngy:
Jól teszi.
Tőle senki e jogát el
Nem veszi.
Törjön is mind ég felé az,
Ami gyöngy;
Hadd maradjon gyáva földön
A göröngy."

A vízforralás másik nagy előnye, hogy minden kórokozót elpuszít.

Hadd mellékeljek némi gyakorlati tanácsot a lelkes vízforraló sorstársaknak:

A vízforraló használata
Így használd a vízforralót (párom: sulinet)

Szeretném ezt a fontos posztot egy személyes reflexióval zárni. Az ember gyakran csak akkor veszi észre, hogy mennyire fontos valami, ha már elveszítette azt. Gyakran csak akkor vesszük észre, hogy fontos volt nekünk valaki, ha már nincs velünk. Így történt velem is, mióta elvitte a lakótársam a vízforralót.

Végezetül pedig egy kép egy igazán gyönyörű (lenyűgöző!!) darabról:

Vízforraló
óÓÓÓóóóóÓÓARGH!

 

130 comments

comments user
Jancsi – az autizmus vegyjele

ez kurvajó

comments user
hogyhogynem

Nekem ilyen gagyi van. Nagyon szeretem. <3
http://s1.olcso.hu/public/images/product/2/0/7/5/600x600_207559785.jpg

    comments user
    Kiba$zott Koala ★ ★

    nagyon szép darab, öröm lehet vele instant kávét főzni

      comments user
      hogyhogynem

      wáwá
      Nem szeretem az instant kávét. 😛

        comments user
        Kiba$zott Koala ★ ★

        pedig gecijó

          comments user
          hogyhogynem

          Nem jön be, hogy nagyon édes. Gondolom van belőle nem édes is, de lusta vagyok felfedezni, meg sajnálom is rá a pénzt. Szerintem ár-érték arányban nem jó.

          comments user
          Kiba$zott Koala ★ ★

          a nescaféból nem csak az agyonédesített gecit lehet megvenni, van sima kávé is olcsón, azt iszom én is feketén

          comments user
          hogyhogynem

          Lehet, hogy bemagyaráztam magamnak, de mintha fájna a fejem néhány ilyen instanttól. Meg vannak azok a cikóriakávék is, azoktól viszont tutira.

          comments user
          Kiba$zott Koala ★ ★

          a cikóriás gecit én meg nem iszom, anyámék kísérleteztek vele, de ők is feladták

          comments user
          hogyhogynem

          Itt is így alakult a forgatókönyv.

          comments user
          Mr. Jinks

          cikóriát gyerekkoromban ittam. csemetém kiskorában is volt, nem tudom, létezik-e még. macikávé volt a neve.

          comments user
          hogyhogynem

          Van még a maci is, meg inka, meg még néhány, aminek hirtelen nem ugrik be a neve.

          comments user
          hogyhogynem

          Jól van, rájöttem ám, hogy hülye vagyok és te milyen típusú instantra gondoltál. (Én nem arra. :P)
          Nem tudom. Akkor is az igazi kávé az igazi kávé nekem.

          comments user
          Kiba$zott Koala ★ ★

          miért, milyenre gondoltál?

          comments user
          hogyhogynem

          Az ilyen háromazegyben izékre. Te meg az üvegesre, nem?

          comments user
          Kiba$zott Koala ★ ★

          aha

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Lyóvan, te sem kapsz többé eszpresszót a csodás narancs ufóból.
    Meh.
    Egy csokacsínó esetleg?

      comments user
      hogyhogynem

      Nem szeretem, de azért köszi! 😛
      Na, akkor látod, hogy ehhez képest miért volt nekem ufó Az UFO. 🙂

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Ez a vízforraló kérdés egy személyes ügy. Ha nincs mivel leforrázni a szálas teát, az maga a végzet.
Az első dolog, amit vettem egy szétköltözés után, nem volt más mint egy vízforraló.
Ha tehetném, ezt választanám, mert elég tetszetős az esztétikája.
Siemens by Porsche Design.
https://uploads.disquscdn.com/images/4f9ce64ef59b84e1831b772051e9753d547ccb9c0c83716a6ecdd0b72ebc2c0f.png

    comments user
    Kiba$zott Koala ★ ★

    királyi darab!

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Szerénység.
      Legyen csak fejedelmi.

comments user
Mr. Jinks

lehet, nagyon maradi vagyok, de számomra a vízforraló értelmezhetetlen, felesleges helyfoglaló, porfogó, energiapazarló marhaság. jó, én panelproli vagyok, a gázt ha használom, ha nem, ugyanannyiba kerül. van egy zománcos bögrém, abban melegítek vizet.

comments user
BetegSrác

vannak itt oszló hullák?

comments user
Pszeudopiréz

Nem értem hogyan lehet villanykanna nélkül élni. 25 évig éltem úgy, és mikor lett, az olyan volt mint a kerék feltalálása.

    comments user
    Mr. Jinks

    majdnem 54 évet megéltem villanykanna nélkül. a melóhelyen van, de nem merem használni, mert kiröhögnének, hogy béna vagyok.

      comments user
      hogyhogynem

      Ha én képes vagyok kezelni, akkor te is tutira. (Az enyémen egy gomb van, hogy el ne rontsam. :P)

        comments user
        Mr. Jinks

        nálam mindenféle háztartási és szórakoztató kütyü megtalálható, de a vízforraló nekem olyan óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóargh

          comments user
          hogyhogynem

          Én a fritőzt nem tudom megbocsátani a férjemnek. Ha nem magyaráztam el neki vagy két héten keresztül nyolc különböző tájszólásban, hogy felesleges, nem fogjuk kihasználni, helyfoglaló stb., akkor sehogy.
          Csak megvette. Min. egy éve nem használtuk. Utálom az ilyen pazarlást.

          comments user
          Pszeudopiréz

          az szar is, de van az amibe 1 kanál olaj kell, na az viszont gecijó

          comments user
          hogyhogynem

          Hát ez nyilván nem ilyen, mert hát miért lenne… =/

          comments user
          Mr. Jinks

          olyanom nincs, nem is kell

          comments user
          hogyhogynem

          Én is meglettem volna nélküle…

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Ezért kell venni minifritőzt.
          Pici, helyet se foglal, cserébe csak takaríthatod belőle a retket hogy a lányoknak legyen sültkrumpli.
          Picit gyűlölöm is magam.

          comments user
          hogyhogynem

          Ez lett volna a kompromisszumos megoldás, de csak megvette azt a böhömöt.

          comments user
          Bernard Black

          egyszer kaptam egy haveromtól egy fritőzt, olyan retkes volt, hogy ki se lehetett nyitni

          szerintem azért volt nagylelkű, mert nem akarta kitakarítani

          de én se

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    De így mutattam a lánygyereknek: felrakod a spagettit főni. Gázon simán 15 perccel lesz később kész mint ha előtte forró vizet öntesz az edénybe a forralóból.
    Később rájött hogy apa okos és termodinamika.

    comments user
    hogyhogynem

    Ja de tényleg.
    Hasonló áttörést éltem meg a krumplihámozó kapcsán. 😀

      comments user
      Bernard Black

      a krumplit mai napig késsel hámozom annak ellenére, hogy a répát meg a többi szart meg ezzel az izével. nem tudom megmagyarázni, miért

        comments user
        hogyhogynem

        Jaja. Ezt már egyszer beszéltük régebben. Már akkor is be akartalak vonni a hámozósok szektájába, de erősen tartottad magad. 🙂

          comments user
          Bernard Black

          az embernek legyenek elvei

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Neked is bejött a kerámiás? Atyaég, miért nem árulták el hamarabb?

    comments user
    Bernard Black

    én tökre bírom azt a fütyülős kannát is, de lehet, hogy csak azért, mert lelkem mélyén viktoriánus szakácsnő vagyok

comments user
Emperor of Mankind

Az a kis irodalmi kitérő az ütős. 😀

Ja igen a koala ezt az oldalt is szét fogja baszni

comments user
Emperor of Mankind

A vízforraló helyes használatát azért is érdemes megtanulni mert elkerülhető általa az ilyen probléma is
https://youtu.be/HsH-bx5lS7w

    comments user
    Pszeudopiréz

    szar mikor az embernek van egy gázmérnök haverja, és ezt a dolgot elmagyarázni legalább 5 sör idő. szóval képtelenség egy kommenttel oszlatni a sötétséget.

    comments user
    Kiba$zott Koala ★ ★

    ez a fogyi jeddigeci?

      comments user
      Emperor of Mankind

      Az az

        comments user
        Kiba$zott Koala ★ ★

        börtöntöltelék faszszopó, remélem megbasszák a londoni migránsok

          comments user
          Emperor of Mankind

          Előtte azért letaroltatnék vele pár muszlim útbohócot és akkor mehet.

          comments user
          Kiba$zott Koala ★ ★

          már nem fogják kiengedni az angol börtönből xd

          comments user
          Emperor of Mankind

          Shiet

    comments user
    Mr. Jinks

    és én ezekkel az agyhalottakkal kardozok naponta bazmeg 😀

      comments user
      Kiba$zott Koala ★ ★

      börtönőr vagy?

        comments user
        Mr. Jinks

        rosszabb

          comments user
          Emperor of Mankind

          Tehát sexdungeon-ben?

          comments user
          Mr. Jinks

          nem tudom, mi az, de igen

          comments user
          Kiba$zott Koala ★ ★

          t r a v i k u r v a

          comments user
          Bernard Black

          jedi

    comments user
    cinnamonroll

    Hová lett a kamion? 😁

comments user
Magister Ludi

a vízkőtlenítésről, ecetes forralásról persze nem írtok…

    comments user
    Emperor of Mankind

    No pain no gain

    comments user
    Kiba$zott Koala ★ ★

    ha jó a vízforralód, akkor csak bele kell baszni egy kis citromlevet, azt csákány

    de ha igazán pro vagy, akkor megszokod a vízkő ízét, az ad extra aromát

      comments user
      Magister Ludi

      egyszer sikerült ecettel kicsit túltöltenem és az nagyon szépen felhabzik, ha forralod, úgyhogy kifutott és amúgy is kurva büdös lett minden
      ne legyetek bénák, mint én

        comments user
        Mr. Jinks

        a lefolyó ha eldugul, szódabikarbónát szórók bele, ráküldök ecetet. szépen felhabzik, jobb lesz, mint új korában

          comments user
          Bernard Black

          egyszer valahogy így sikerült egy gejzírt teremteni

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Úri múlatság.
          Nekem bezzeg a félgöbmforma pumpa maradt.

          comments user
          Mr. Jinks

          ha a punpa már kevés, akkor alkalmazom

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Telepi. Úgy könnyű.
          15 méter elég komoly ilyen acél csőgörényt küldtem be a csatornába, utána ment nagynyomásúval tisztítóáldás.
          Nem vagyok benne biztos hogy nem méretezték el a csatorna kapacitását/ lejtését, két tányérnál többet jelenleg nem bír.

          comments user
          Mr. Jinks

          ha valami olivás kaját készítek, eldugul a mosogató. pedig nagyon forró vízben mosogatok

    comments user
    Bernard Black

    az a jó, amikor valaki más hirtelen felindulásból ecettel vízkőtlenít, és elfejt szólni, meg elfelejti kiönteni

    a reggeli nescaféval csodákat művel

      comments user
      Mr. Jinks

      a régi melóhelyen annyira ótvar volt a poharam, hogy már mozgott. kolléganőm kedveskedni akart és KIHIPÓZTA! ne tudd meg, milyen hisztit vágtam le, amikor beleöntöttem a tejet.

        comments user
        Bernard Black

        nekem csak arrébbrakták a penésztenyészetet, amikor nem voltam itt és új gépet raktak be
        remélem, nem beszélt vele durván az informatikus srác, én szeretetben neveltem

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Így töltöttem bele a 20%-os ecetet, hogy akkor no more vízkő.
    Hát lyó, szellőztetésről nem volt szó.

    comments user
    cinnamonroll

    Mindig elhallgatják az árnyoldalakat 😕

comments user
cinnamonroll

Lassan külön rovat lesz konyhai eszközöknek?

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Van egy sous-vide csodamasinériám, arról asszem lesz külön poszt.

    comments user
    Bernard Black

    olyan fokhagymanyomóm van, beszarsz

      comments user
      cinnamonroll

      Életemben nem használtam 😁

        comments user
        Bernard Black

        én rászoktam vagy tíz éve, hiába lehet máshogy is megoldani

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Az a vicces hogy teljesen más lesz a szeletelt, aprított és nyomott fokhagyma íze.
        Szoktam használni, krémlevesbe nem is rossz.

          comments user
          cinnamonroll

          De azt amúgy is letámadom a botmixerrel.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Fokhagyma=fűszer.

          comments user
          hogyhogynem

          És én ezért reszelem. 😀

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Natessék. 😀

        comments user
        Mr. Jinks

        használom, de elég szar elmosni. fogpiszkálóval előbb kikotrom a beleragadt darabokat. késsel a deszkán előbb végzek amúgy és kevesebb utómunkával jár.

          comments user
          cinnamonroll

          Ugyanez. Bár ha mosogatáskor inkább hagyod benne rohadni a maradékot akkor tényleg lehet gyorsabb.

      comments user
      Magister Ludi

      nekem is van, néha ilyen sajtkukacokat szoktam vele nyomni, ne kérdezd, miért
      a dinnyegömb-csinálóval meg jégkrémet porciózok

        comments user
        Bernard Black

        egy időben mindent azzal akartam összenyomni és eltörtem egyet a zöldborssal

        ez egy szomorú történet

          comments user
          Magister Ludi

          basszameg, ugyanebben a fázisban vagyok, de akkor a zöldborsot kihagyom

        comments user
        cinnamonroll

        Ne kérdezd miért. Sírok 😂😂

      comments user
      cinnamonroll

      Én ebbe a csapdába estem bele. Nagyjából haszontalan mert tovább tart vele aprítani mint késsel és akkor a mosogatását még nem is említettem.
      http://farm4.static.flickr.com/3307/5692547376_db3826fc10.jpg

        comments user
        Bernard Black

        mondjuk ha egy sima nyomóba héjastul rakod bele, tök egyszerűen ki lehet kapni a héjjal együtt a dzsuvát

    comments user
    Pszeudopiréz

    van egy villám amibe bele van préselve a pajzsos MN címer meg hogy HMV!

      comments user
      cinnamonroll

      Gratulálok hozzá, bármit is jelentsen 😊

        comments user
        Pszeudopiréz

        valamelyik rokonom lopott egy villát a hódmezővásárhelyi laktanya tiszti étkezdéjéből.

          comments user
          Mr. Jinks

          nagymamám egy debreceni kávéházból lopkodta a kiskanalakat, még megvannak.

          comments user
          cinnamonroll

          Nagyiddal szerintem pont kiegészítenénk egynást 😊

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Eccer Budán elloptam egy korsót.
          Mikor másodszor ébresztett fel a buszsofőr, hogy fijatalember, nem lenne idelye hazamenni, el is gondolkoztam.

          comments user
          cinnamonroll

          Jaaa. Én kávéscsészéket lopkodok, lassan gyarapodik a gyűjtemény 😁

          comments user
          Pszeudopiréz

          tiszti étkezdéből?
          naugye.

          comments user
          cinnamonroll

          Jó elismerem, az tényleg nehezebb lehet, mert nekem igazából elég elkérni.

comments user
vau

Szerintem ez magasan a legjobb cikk, amit valaha a vízforralókról olvastam.

    comments user
    Mr. Jinks

    szerintem is. mivel soha nem olvastam vízforralókról szóló cikket.

    comments user
    Bernard Black

    hát az biztos, hogy a ma olvasott vízforralós cikkek közül kimagaslik

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Ha van vízforralós cikk, amit ma el akartál olvasni, ez legyen.

comments user
BBB <tetvesszarrágónemzet :'(

Ez ide kevés lesz.

comments user
Mogimed

Ez váratlan volt, egy az angol vécét, vagy a vécépapír történetét bemutató írás kézenfekvőbb lett volna koalának.

comments user
Dagadt ZSOZSO, a LYOLO

hódkomp

comments user
kutya

Köszönöm szépen. Érdekes volt.

You May Have Missed