×

A közösségi média egyre inkább önkéntes cenzúra?

A közösségi média egyre inkább önkéntes cenzúra?

A google maps frissítette szabályrendszerét a véleményszabadságra vonatkozóan

Felvettek egy új, korábban nem létező szabályt, ezt, mostantól tiltott:

Posting negative content about a current or former employment experience.

https://support.google.com/contributionpolicy/answer/7400114?hl=en&ref_topic=7422769

Összeszerkesztettem egy képbe az érdemi részét és kicsit vakargatom a fejemet.

Rengeteg jogos tiltás van, ami nem kérdéses: nyilvánvalóan nem odaillő egy térkép alkalmazás véleményei közé az irreleváns szexuális tartalom, a gyűlöletbeszéd, a bullying, ezeket szerintem nem is kell felsorolni.

De mi is az ami mostantól tiltott és/vagy korlátozott?

Volt és jelenlegi alkalmazott nem nyilváníthat negatív véleményt!

Hogy illik bele ez ebbe a sorba?

Nagyon sok kérdést felvet. Pozitívat lehet írni? Akkor ez most hogy? Az egyoldalú kényszerített vélemény nem sokkal inkább félrevezető?

A 9of5google lelkes, mert így már nem kell a vállalatok tulajdonosi körének indokolni a google felé, annyi, hogy employee, azaz korábbi vagy jelenlegi alkalmazott negatív véleménye nem számít, azonnal törlendő.

That’s a relatively minor change in the grand scheme of things, but it gives business owners the grounds they need to get Google’s help in removing reviews of this sort.

De valóban jó ez így? Mi van ha tényleg igaza van a volt vagy jelenlegi alkalmazottnak, nem csak egy sértődött, frusztrált troll?

Akkor a többi fogyasztónak nincs lehetősége megtudni, hogy a háttérben szórakozásból simán beleköpnek a pizzájába?

36 comments

comments user
Bernard Black

“Ráfingott a krémesre, a gombalevesbe pedig… nos, azt hiszem, el tudják képzelni”

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Kínaiban sosem mertem kérni “ezeröröm” mártást.
    Ki tudja?

      comments user
      Do1grothy, a Vörös Cipellős

      Abban mi van?

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Nemá. 😛

          comments user
          Do1grothy, a Vörös Cipellős

          Nem eszem kínai kaját, na 🙂

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Édes istenkém, hogy lehet ezt kulturáltan elmesélni, amikor már egy 20 éves blődség?
          Fiúk a konyhában… ezer öröm… fehér mártás…

          comments user
          Do1grothy, a Vörös Cipellős

          Ez így elegáns volt legalább, köszike :-):-):-):-)

          comments user
          dzsungelmacs

          ezt úgy ismerem, hogy kudlik juli a vendég és gombakrémlevest kért. szóval tényleg régi.:)

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Nem szeretnék senkit félretájékoztatni, de gombakrém ügyekben a reklámokból lányokról az alábbiakat tudtuk meg:
          – lábgomba
          – hüvelygomba
          – körömgomba
          Ezekből levest legfeljebb vegyesen, ízlés szerint vegetázva.
          Fiúgomba reklám talán egy uszodás volt, amikor féllábon ugrált vörös lábujjközökkel.

          comments user
          dzsungelmacs

          tehát a gomba lányos kaja. jó tudni.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Várjvárjvárj, péntek a szarszóviccnap, de nem tudom nem elsütni:
          a gomba a lányokon nő
          (nagyonvégtelenülsorryvagyokdetélleg)

          comments user
          dzsungelmacs

          majd mindketten úgy teszünk, mintha nem láttam volna és csak pénteken verlek agyon, semmi gond.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Nem, amúgy végigsakkoztuk a rohadás candidiasist, nem a népbetegség hipchondriát (8-10 éve mindenki candidásnak hitte/vallotta magát), hanem amikor így nézed, egy helyes egészséges lány egyszer csak 45 kilós csontváz lesz és a kuruzslók nem segítenek rajta. Be kell vinni normális klinikára, nincs mese.
          De mire eddig eljut, a környezetében mindenki 600 Ft-os bio célkalevet meg ilyen szarokat ajánlott, még orvosok is.
          Beszarás, hol tart már a tudomány.
          A péntek nekem megfelel, legalább nem hétfő.
          Vagy várjunkcsak.

          comments user
          dzsungelmacs

          tényleg, rémlik még valami korábbról, amikor nem mindenki gluténérzékeny volt, hanem candidás, akkoriban a tényleg candidások életét megkeserítve.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Írok majd egy porszívós posztot is wolf posztjára reagálva, az is szép lesz. 🙂

comments user
Do1grothy, a Vörös Cipellős

Amúgy holnap olyat fogok aludni 🙂

    comments user
    egyedi

    ezt nem írhatod be a google-ba :))

      comments user
      Do1grothy, a Vörös Cipellős

      Miért nem?

        comments user
        egyedi

        mert te vagy a cég alkalmazottja 😀

    comments user
    Gábor Birtok

    Dtto! Mint 1 hete minden nap!:)

      comments user
      Do1grothy, a Vörös Cipellős

      Én nem. Hajnalban már úgyis fent leszek.

comments user
dzsungelmacs

egyébként nagyjából a nénikéjüket.

comments user
α Centauri

A technológiát használni kell nem pediglen értelmezni.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    A Federal Trade Commission védi a fogyasztók érdekeit, a Consumer Review Fairness Act értelmében nem lehet korlátozni a fogyasztók szabad véleményét semmilyen online platformon.
    https://www.ftc.gov/tips-advice/business-center/guidance/consumer-review-fairness-act-what-businesses-need-know
    Ennyit tesz lehetővé a vállalatoknak:
    What can a company do to protect itself from inappropriate or irrelevant content?
    The law says it’s OK to prohibit or remove a review that:

    1. contains confidential or private information – for example, a person’s financial, medical, or personnel file information or a company’s trade secrets;
    2. is libelous, harassing, abusive, obscene, vulgar, sexually explicit, or is inappropriate with respect to race, gender, sexuality, ethnicity, or other intrinsic characteristic;
    3. is unrelated to the company’s products or services; or
    is clearly false or misleading.

    A gugli leválasztotta magát erről egyoldalúan és ez valahol nem helyes.

      comments user
      α Centauri

      Hardver nélkül nincs software.

      comments user
      Chrystall Sylvia

      A Weiland Yutani Corporation a kritikusokon teszteli az új fegyverét.
      Nincs új a nap alatt.

comments user
α Centauri

Audio:
https://www.youtube.com/watch?v=Gt7W50hljHg

comments user
α Centauri

Tökéletesen mozog az egérmutató.

comments user
Gab

Google…hmmm:)

( ezt itt most kitöröltem, majd talán berakom Dr.Flash véleményét )

Szerintem ezeket a problémákat hagyjuk meg a haldokló nyugat ópiumának, mi meg éljünk a saját kis
valóságunkban. Ha már egyszer a valóságon túli világot olyan elviselhetetlenné tettük:)
-egészségünkre!:)

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Azért bennem ilyenkor a kisördög azt mondatja, hogy jó-jó, tréfálkozhatunk ezen.
    De.
    Amikor két jogilag egyenlő fél, azaz egy munkavállaló és egy munkáltató viszonyába beavatkozik egyoldalúan egy harmadik fél, az mégis hogy néz már ki?
    Land of the free, home of the brave, a vélemény szabad.

      comments user
      Gab

      A google túlságosan belenőtt a föld nethasználó népébe. A chrome talán a legnagyobb felhasználói adatokat gyűjtő és továbbító kémprogram ( na jó, a faszbúk is versenyben van ), a street view is komoly hisztiket okozott, aztán mégis működik. A zemberek önként és dalolva mondtak le alapvető emberi jogaikról is, üveggyöngyökért. Küzdhetsz értük, de minek? Hagytuk, hogy a telefonjainkon lévő alkalmazások nyomon kövessenek, az egész életünket szervereken tárolt bitekké alakítsák. Jaaa, hogy nekem erről nem szóltak? Nem olvastam el az apró betűt, most meg lelőttek mert az arcomat terroristagyanúsnak értékelte egy londoni kamera képe alapján egy szoftver? Mire ráébredünk, hogy nem ezt akartuk, már mindannyian google alkalmazottak lettünk.

      De tényleg inkább igyunk, még a végén mániás depressziós leszek, ami az üldözési mániámmal és az alkoholizmusommal már komoly feladat lesz a börtönpszichológusoknak:)

    comments user
    Gab

    No, akkor Dr. Flash véleménye a cenzúráról ( 12.15.-én volt 60 éves:D ):

    https://www.youtube.com/watch?v=wVTi95mGGf0

comments user
Chrystall Sylvia

Szabadság -egyenlő- Szolgaság!

Démon Charlie Marx meg röhög a pokolban.

You May Have Missed