×

A japán kísértetektől beszarsz

A japán kísértetektől beszarsz

Mindig is tudtam, hogy a japánokkal nincs rendben valami, de azt még én se feltételeztem róluk, hogy van a folklórjukban több olyan kísértet is, amely speciálisan a vécében szeret kísérteni. Michael Dylan Foster egy egész könyvet szentelt a szigetország különösen elbaszott paranormális jelenségeinek, és azt írja, hogy a fürdőszoba, mosdó vagy vécé már magában is egyfajta homályzóna, amely összeköti a hétköznapi világot és a csatornát, és hogy egyáltalán nem tartjuk kizártnak – emiatt is félünk tőle –, hogy a vécéből, amely normális esetben arra szolgál, hogy távozzon rajta keresztül valami, valami más érkezne vissza.

Egyszer nálam is majdnem kiöntött a szar, de arról legalább tudtam, hogy került oda. Ha egy kislány kerülne elő a vécéből, akkor azért egy kicsit bajban lennék. Oké, tagadnék mindent, de akkor is.

Vécéskislányok

Toire no Hanako-san pedig pontosan az, amit az előbb vázoltam: egy ijesztő japán szellemkislány a budiban. Hanako a történet szerint az iskolai vécéket szereti kísérteni. Némileg megnyugtató, hogy a megidézéséhez fel kell keresni egy harmadik emeleti lányvécét, és háromszor kopogtatni a harmadik ajtón, majd udvariasan megérdeklődni, hogy ott van-e Hanako. A történet itt több fordulatot vehet: ha Hanako udvarias, közli, hogy ott van, ha vicces kedvében van, egy kéz tűnik elő a vécécsészéből (na jó, ennek jobban utánaolvastam: nem a vécéből nyúl ki, hanem az ajtón jelenik meg, és néha véres), ha pedig vagy akkora paraszt, hogy csak úgy rárontasz, megesz egy háromfejű gyík. Hanako ezt a második világháború óta csinálja, több filmben is szerepelt már a sztori, állítólag Japánban afféle bátorságtesztként vagy beavatási szertartásként adják elő az iskolákban. Oké.

De egy halott szellemkislány a vécén még semmi, nyilván ebből is van még egy. Kashima Reikónak lecsapta a lábát a vonat, és ha vagy elég szerencsétlen, pont rányitsz, amint a vécén kísért. Ha megkérdezi tőled, hogy hol vannak a lábai, akkor

1, vagy elmeséled neki azt a viccet, amikor a részeg gyalogol a sínek mellett, megcsúszik, jön a vonat, és levágja a lábát. A szerencsétlen fetreng, fogja a csonkjait, spriccel a vére és ordít, hogy „jaj, a lában, jaj, a lábam!”, mire kiszól neki az ablakon egy utas: „mit ordítasz, nincs is lábad!”

2, udvariasan megmondod neki, hogy a Meishin vonalán valahol.

Namost ha én lennék láb nélküli japán kislányszellem, a második válaszra is simán letépném a jókedvű élők lábát, de állítólag pont ezt kell neki mondanunk ahhoz, hogy ezt elkerüljük.

Aka Manto

Egy elbaszott kísértet a Mátrix vécéjéből, viszont állítólag nagyon csinos – bár otthonra nem kéne. Ez a jószág arról híres, hogy tiszta vörösben – avagy kékben – jelenik meg, és ha találkozol vele, nagyon rá fogsz baszni, mert egy igazi görény. A seggtörlés meghitt, intim és nagy koncentrációt igénylő pillanatában jelenik meg, és megkérdezi, hogy piros vagy kék papírt adhat-e, amire jobb, ha nem is válaszolsz, mert az egyik esetben megnyúz, a másik esetben megfojt. Szakértők szerint jobb leszarni, akkor békén hagy.

Kappa

Ez valami elbaszott vízimanó, de így Foster szerint kötődhet a vécéhez is. A kedvenc étele az uborka, amibe ebben a kontextusban nem gondolnék bele inkább, az egyik kedvenc szórakozása pedig az, hogy a nők kimonója alá kukucskáljon, illetve a vízbe rángassa és megerőszakolja őket. Az sem áll távolt tőlük, hogy áldozataikból kiszívják a sirikodamát, ami valami, ami az ember segglyukánál található, de lehet, hogy erről nem akarok többet tudni. Néha embert is ölnek, és megeszik a májukat, szóval a kappa az az X-Akták rész, ami miatt egy generáció emlékszik erre a sorozatra. Egyébként a kappák nem feltétlenül rossz arcok, ha épp nem a segglukadat szívják vagy a májadat eszik, udvarias figurák, ezért például ha meghajolsz előttük, ők is meghajolnak, így kiömlik a fejükben lévő víz, és lenullázódnak. Ha újra megtöltöd őket, hálából a szolgáid lesznek. Az mondjuk tiszta haszon, hogy állítólag eltakarodnak, ha lefingod őket. Jó reggelt, jó kávézást!

(Atlas Obscura)

30 comments

comments user
SpaceWolf

Próbálom értelmezni a borítóképet, de nem megy.

    comments user
    nulla

    A bacsi lefingja a vizbol kimaszo kreaturat. Ennyi!

      comments user
      SpaceWolf

      DE MIÉRT???

        comments user
        nulla

        Mert igy tudja elkergetni, hatastalanitani, szolgajava tenni, vagy marmi mas ….

          comments user
          SpaceWolf

          Kibaszottul betegek ezek a japánok.

          comments user
          nulla

          Azok, de azert elmennek Japanba. Persze nem tipikus turistakent.

          comments user
          taro

          nem, csak kicsit mások…ez az európacentrikusság 😐

          comments user
          SpaceWolf

          A használt bugyi automatára van ésszerű magyarázatod?

          comments user
          taro

          parafília

          comments user
          SpaceWolf

          NEM fogok rágúglízni.

          comments user
          Bernard Black

          szerintem azt jelenti, amikor valaki szeret félni

          comments user
          egyedi

          kicsit… 🙂

        comments user
        nulla

        marmi = barmi

    comments user
    egyedi

    lefingják a Kappát

comments user
vau

Nem merek elmenni szarni, nehogy valaki kiszívja a seggem.

    comments user
    nulla

    Hala Istennek, en mar tul vagyok a szarason. Senki nem abuzalt a budin. 🙂

      comments user
      

      El is szomorodtál ettől, gondolom.

        comments user
        nulla

        Igen, foleg a seglyuk kiszivas elmaradasa miatt.

    comments user
    

    Szerintem ez csak a japán vécékben fenyegethet.
    Gondold már el, milyen hülyén nézne ki, megkérdi a szellem, hogy hol a lába, te meg mondod, hogy a Shibuya-akármi vonalon, cca. 9 ezer kilométerre. Egyáltalán hogyan jutna el egy itteni vécébe, hát nincs is lába!

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Még mindig jobb, mint ha bedugaszolná!

comments user
egyedi

asszem megszabadulok a kék vödrünktől…

comments user


Ha a patkány/pók/kígyó víziók, illetve az udvariatlan rányitós kollégák nem lett volna elég…

    comments user
    egyedi

    te ilyenekről vizionálsz?
    akarsz róla beszélni?

comments user
vau

Nyomok egy kávét és betolok egy viszkit. Imádom az utazós napokat.

comments user
:/

A japán wc-k egyébként is elég furák 😐
https://ci.memecdn.com/3472439.jpg

    comments user
    Bernard Black

    hát ehhez még egy-két kísértet az már semmi.

comments user
Pszipszina

Valahol Japánban van egy templom is, ami a szarásnak van szentelve. Az ott árusított fehérneműt viselve megszűnnek a gondjaid. Azt nem tudom, másfajta bugyit kell-e vennem a cifrafosásra meg a szorulásra, vagy 2 az 1-ben.

comments user
myname

azért bernard, te sem vagy teljesen normális, meg én sem, hogy elolvastam. 🙂

comments user
The Winter Soldier ⭐

És még csodálkozunk, hogy a nők miért párosával járnak a vécére. Mi anno a munkahelyemen a klotyómanóra hivatkoztunk. Ezek szerint igazunk volt.

You May Have Missed