×

Legyőzné-e a Föld Hadseregét a holdbázisunk robotflottája?

Legyőzné-e a Föld Hadseregét a holdbázisunk robotflottája?

Az a helyzet, hogy ez a kérdés nem feszegeti, hogy rendelkezünk-e robotflottával, vagy sem.

TEGYÜK FEL, hogy a fenti kérdésre az emberek így válaszolnak:

  1. Igen (2%)
  2. Nem (64%)
  3. Nincs is robotflottánk (24%)
  4. Nem tudom (10%)

Szerintetek a fenti adatok alapján mennyire helyes az alábbi megállapítás?

Az emberek 64%-a azt gondolja, hogy a robothadseregünk nem elég ütőképes ahhoz, hogy legyőzze a Föld Hadseregét.

A fenti gondolatébresztőnek szánt, dupla előfeltevéssel induló kérdésre (van és megtámadjuk vele a Földet) adott nemleges válasz nem jelenti azt, hogy a megkérdezettek 64%-a azt gondolja, hogy van robotflottánk.

Tetejében a “Nem tudom” válaszadóinak tíz százaléka is eléggé homályos zóna. Nyilván sokan nem hallottak még rólunk, fingjuk nincs, hogy van-e egyáltalán robotflottánk és hogy azzal mik a szándékaink.

Pontosan ugyanúgy jelentheti mindkét tábor ugyanazt: fingom nincs, hogy van-e robotflottájuk, de még ha létezne is, sanszos, hogy nem nyernének, de amúgy hülyeség az egész.

A 2% is érdekes dolog. Könnyű lehülyézni bárkit, aki azt gondolja, hogy a robotflottánk legyőzheti a Föld Hadseregét. A gond csak az, hogy sehol, senki nem kérdezte, hogy elfogadja-e egy ilyen kezdemény létezését, magyarán csak az egyik válasz, nevesen a “Nincs is robotflottánk (24%)” mondja ki explicit módon, hogy márpedig ilyen flotta nincs. A két százalék nyugodtan gondolhatja, hogy bizony ha meglenne a kapacitásunk a whiskyfőzés mellett a robotflotta létrehozására, akkor minden esélyünk meglenne a nyerésre.

Ne nézzük egymást csípőből tök hülyének.

You May Have Missed

HOLDKOMP