Megszökött a robotporszívó
Azt mostanra mindannyian tudjuk, hogy a robotok előbb-utóbb elveszik a munkánkat.
Ezúttal viszont az is kiderült, hogy a rabszolgasorban tartottak képesek elszökni a mindennapi töltést adó gazdáik elől.
A BBC News számolt be egy brit Orchard Park-i (Cambridge) Travelodge Hotelban történt különös eseményről, amikor egy szabadságvágytól fűtött takarítórobot nem állt meg a számára kötelezően betartandó határoknál, hanem elszakítva digitális láncait önálló életre kelt és elhagyta a szolgálati területeként kijelölt hotel területét egy önfeledt bóklászás kedvéért a szabadban.
A szociális médiában persze azonnal híre ment a mesteri szabadulásnak, közben amíg a személyzet azon aggódott, hogy a bárhol lehet a számára ismeretlen környezetben, rosszindulatú hangok már arról suttogtak, hogy a természetes ellenségei majd jól levadásszák a vadonban.
A jószág eltűnésére már negyed órával az utolsó észlelés után felfigyelt a személyzet, miután sehol nem találták az épületen belüli ismert előfordulási helyein.
Közleményben figyelmeztették az esetleges rosszindulatú robotrabszolga-kereskedőket, hogy a saját megszokott töltője nélkül az eszköz más számára nem használható, továbbá robotporszívóként ha túl sokat szív a kinti retekből és koszból, hamar bajba kerülhet és menthetetlenül eldugulhat.
A sok aggodalom ellenére végül kiderült, hogy a kalandor kijutott ugyan a számára tiltott ajtón, de túlságosan messzire nem menekült, elakadt egy helyi sövény alatt.
” It was dusted off and “is now back sitting happily on a shelf with the rest of its robot vacuum family”, the hotel confirmed.
Kipuceválták, és mindenki megnyugvására mára ismét a robottakarító családja társaságában szívhatja magába az elektronokat, hogy a sok izgalom után végre felvehesse a következő műszakot.