×

Parasztadvent Déltirolban

Parasztadvent Déltirolban

Ritten (Renon) fennsík, Klobenstein (Collalbo) község, a pályaudvar előtt. Adventi kirakodóvásár, kézműves termékekkel. A saját Hof-ból származó termékekkel, házi süteményekkel, kreativitással.

 

A Bühlerhof saját készítésű szörpjeivel, lekvárjaival, és eceteivel érkezett az idén is. A feketeribizlis balzsamecetjükről ódákat tudnék zengeni.

 

Kötött-horgolt sapkák, nemezből készült papucsok

 

Figyelmes szemlélőink vau rokonát is felfedezhetik a sűrűben

 

A Föranerhof is kitett magáért, szárított gyümölcsöt is hoztak

 

A havasi kürtös bácsik nagy népszerűségnek örvendenek

4

 

A fenyőből készült dísztárgyaknak az illata is jó, nyugtató hatású

 

Az itteni nép szereti a szépet, szívesen használ fel mindenféle fát hétköznapi tárgyai elkészítéséhez is

 

Rittner laposfánk, zsírbansütve. Tölteléke lehet aszalt barack, körte, mák, és spenót. Természetesen házi készítésű a stollen is

 

Lintner Franz méze a LEGJOBB, mindig úton vannak a méheikkel, hogy a legjobb mézgyűjtő helyet biztosítsák a kis csíkos állatkáknak. Gesztenye-, alpesi rózsa-, erdei és almavirágméz is szerepel a repertoárjukon, ehhez mit szóltok? A viaszból gyertyát, a propoliszból ajakbalzsamot készítenek. Már nem a méhek, hanem Lintnerék…

 

Havasi kürtzene:

48 comments

comments user
SpaceWolf

Aztakurva mekkora pipák.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Dehogyis, senki se volt pipa, mindenki tökjól szórakozott.

comments user
SpaceWolf

Detroitnak olvastam a Déltirolt. Magamba kellene szállnom kicsit, úgy érzem.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Igen, és ezek eredeti kürtök a detroiti havasokból.

comments user
SpaceWolf

A második képen lévő páleszekből hozhatnál.

comments user
Ziles Gizi

Az ecetért sorba állnék. A bácsik a pipával eléggé adják.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    A balzsameceteik átkozottul jók. A szedres se semmi, de a feketeribizlis meg a málnás viszi.

      comments user
      Ziles Gizi

      Málnás már volt a kezeim között.

        comments user
        The Winter Soldier ⭐

        Hat euró azért elég húzós érte, de isteni gyümölcsös ízt ad a salátának.

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

a laposfánkot hívták felénk csörögefánknak, bár nem volt töltve, hanem kentek rá baracklekvárt.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Kábé annyi köze van egymáshoz a kettőnek, mint karácsonyfának a bukakkéhoz.

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      valahol olvastam, hogy annak azért van köze egymáshoz…

        comments user
        The Winter Soldier ⭐

        Tegnapelőtt a szomszédasszony megkért, hogy emeljem ki a kocsiból a karácsonyfát. Be volt csomagolva az egész fa ilyen hálós cuccba, kicsit sem röhögtem el magam. Tiszta BDSM hangulata volt.

    comments user
    Ziles Gizi

    Herőce a puna alakú.

comments user
orizatriznyák

A kockás fejű kutya nagyon ott van. szép.

comments user
nulla

Hogy én most mennyire irigykedek! Megint.

      comments user
      nulla

      Ez most meghivas?!?! Mert benne vagyok!

        comments user
        The Winter Soldier ⭐

        Nem paszmek, vicc. Tavasszal gyere.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Fel kéne mennünk a Schlernre.

          comments user
          nulla

          Rendben. En minden joban benne vagyok. De elotte azért tisztázzunk néhány dolgot.
          – hol dolgozol?
          – mennyit keresel?
          – és tudsz szerezni nekem munkát?
          😀

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Igen.

          comments user
          nulla

          Csak vicceltem ám a kérdésekkel. 🙂
          Egy blogon volt ez a harom kerdes, mint tipikus kerdes az ujonnan jottektol a kulfoldon elo magyarokhoz.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Gondoltam, mert tényleg tipikus. De a meghívást komolyan gondoltam.

          comments user
          nulla

          Köszönöm élek vele! Mikor kezdjük a szervezést?

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Amint kitavaszodik. Bár felőlem most is.

          comments user
          nulla

          Marciusban leszek szabin hosszabb idore. Majd akkor.

comments user
egyedi

én is akarok vásárba menni

    comments user
    taro

    félpénzzel?!

      comments user
      egyedi

      igen 🙂 de kakast nem veszek

        comments user
        The Winter Soldier ⭐

        Az nincs. De van polenta!

          comments user
          egyedi

          az jó lesz 🙂 gyömbéres kurkumás tej nincs? 😉

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          “Amit a paraszt nem ismer, azt a paraszt nem eszi meg.”

comments user
dzsungelmacs

okés, csorog a nyálam.

comments user
D. Pin Trouble

Jó, jó, de úgy látom itt sincs protokolldroid

    comments user
    SpaceWolf

    Nézd meg jobban.

    comments user
    The Winter Soldier ⭐

    Mondtam már, hogy a seggemben van 😉

      comments user
      D. Pin Trouble

      Hát ezt ebben a formában el nem hittem volna

comments user
Bernard Black

bécsben voltam ezen a szaros zsibvásáron, inkább mentem volna ide.

mondjuk kurva messze van, de bécsből is valami nyolc óra volt az út vissza a hó miatt, úgyhogy akkor már

You May Have Missed