Bezár a YAHOO! Messenger
Már csak alig egy hónap van hátra, július 17 záró dátummal lehúzzák a rolót.
A tulajdonos Verizon, akik varázslatos akvizíciókkal jutottak rengeteg felhasználó adatainak birtokába úgy döntött, hogy az adatok továbbra is kellenek, de inkább többé nem szolgáltatnak.
There currently isn’t a replacement product available for Yahoo Messenger. We’re constantly experimenting with new services and apps, one of which is an invite-only group messaging app called Yahoo Squirrel (currently in beta). You can request an invite
Nincs igazából működő továbblépés, szóval aki ott csacsogott a haverokkal, az elveszíti a digitális múltjának egy elég jelentős szeletét. Valami meghívásos alapú lesz. Értitek, meghívásos.
Állítólag lesz majd valami konverziós lehetőség, amivel az adatbázisokból szépen át lehet vinni az előzményeket az új Squirrel néven futó platformra, de hát ez is egy olyan dolog, hogy ahhoz kellene a másik fél is, akivel a csevegés zajlott. Biztos tolongani fognak.
Igazából ez a jövőkép, amihez nem fűződik reklámérték, ahol nincs bevétel az “ingyen” szolgáltatásból, ott akármit is csináltál, el fog veszni még dollármilliárdos vállalatok bugyraiban is.
Megtehetnék, hogy megtartsák? Persze. Ezek az alig látogatott szolgáltatások gombokért fenntarthatók. Egyetlen topmanager egy éves kifizetett bónuszába sem kerülne a 10+ éves üzemeltetése.
Hogy miért nem csinálják? Mert ennyit sem érsz.
Ahol ingyen a szolgáltatás, ott te vagy a termék.
A facebook olyan szinten korrumpálódott a legutóbbi két botrányával, hogy a böngészők alapból tiltani fogják a like gomb alapú követést (az Apple Safari már elkezdte), az Adblock Plus legújabb kiadása is kitiltotta a picsába. Hihetetlen, hogy csak úgy eladták a felhasználók ismerőseinek adatait is harmadik feleknek. És ezt egyébként a userek még mindig fel sem fogták, mennyire elképesztően sérti a privát szférájukat.
Továbbra sem tűnik fel, hogyan lehet valaki többszörös dollármilliárdos abból ami neki nagyon sok milliárjába kerül, neked pedig “ingyen” van?
Melyik a kedvenc megszűnt vagy mára használaton kívüli “ingyenes” üzenetváltó szolgáltatásotok?
Korábbi ingyenes közösségi média témák:


