×

A rock örök #1

A rock örök #1

Örök ja, de már csak elfajzott, lelketlen Nu Gaze, Kawaii Metal és Electronicore albumok születnek. Manapság a hagyományosabb rock izlésünket csak nyugdíjas korú, pacemakeres faszik szolgálják ki. Őket ugyan még el lehet kapni 2-3 évente valami ülős stadionkoncerten, ha kiperkáljuk a 20 rugós jegyárat, de hol vannak már a régi szép idők…

…mondhatnánk, de nem mondanánk igazat.

A legzsírabb rifforientált klasszikus stílusokat, a blues rockot, glam metált/rockot, stoner rockot, southern rockot is brutálisan űzik szemtelenül fiatal 20-as, 30-as srácok és aránylag rendszeresen látogatják kis hazánk fesztiváljait és koncerttermeit is. Mutatok majd párat.

Itt van mindjárt az Airbourne. Ők 30 évvel az AC/DC alakulása után álltak össze, szintén Ausztráliában és épp a harmadik albumuk után, most vannak a karrierjük csúcsán. Stílusuk teljesen hagyományos hard rock, akár egy az egyben AC/DC koppintásnak is betudhatjuk őket, viszont második hallgatásra már beanozosítható, önálló és teljesen 21. századi a hangzásuk. Sehol egy oldszkúl dobozhang, a szöveg meg kedvesen odabaszós, bőrdzsekis, acéltökűs.

Nem szaroznak balladákkal, olyanuk nincs. Minden számukban a bulizzunk, piáljunk, nyomomagázt, rockandroll, kinyalomapinád témákat sikoltják felénk őszintén és hatalmas energiával. Kicsit olyan érzés őket hallgatni, mintha egy mai, nagyköltségvetésű film tépné le az arcunkat a 80-as évek nyers és kemény akciófilmjeinek stílusában. Egyszerre nosztalgikus és vicsorítósan asztakurva.

 

 

Találkozunk az A38-on basszatokmeg.

182 comments

comments user
vau

|..|,

comments user
SpaceWolf

Ez ilyen tipikusan csocsóasztal mellett bólogatós cucc, teljesen fasza. 🙂
Hazai dirty rock bandát ér reklámozni?

    comments user
    vau

    Má mérne érne. A váratlan helyen reklámozott dolgokra építük a teljes marketingstratégiánkat.

      comments user
      SpaceWolf

      Egy jó cimborám is zajol ebben a brigádban. Nekem bejött, vannak nagyon bólogatós témáik is, nagy szívfájdalmam, hogy (szerintem) nem a legerősebb nótáikból csináltak klippeket.

      https://youtu.be/uLMWp-qz-58

      http://www.hatsoajto.hu/

        comments user
        ApuElcseszettÉleteVagyok

        majd mindjárt kapsz fából készült lányt teljesen orvul.

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Alfa bedobott egy ilyet kommentbe, azóta sírok. Eléggé odabaszós.
És igen: akarok egy Pusheen pólót.
https://youtu.be/2yziVlGK2AE

comments user
Max

alibikommenta444-ezéshez.

    comments user
    Gemnon

    Az enyém is. Mindjárt kiderül, hogy nem is csak hárman vagyunk. 😛

      comments user
      vau

      Elfáradtam a nickváltogatásban.

        comments user
        SpaceWolf

        Szüntessük be a kommentelhetőséget, tuti ami tuti!

comments user
SpaceWolf

m/,

comments user
vau

Bontok egy sört és összerakom a pecacuccot. A múltkor a dunai árhullámra sikerült időzíteni, most az évezred hidegfrontjára. Magasélet.

    comments user
    SpaceWolf

    Vigyél magaddal egy teszkós szatyrot is. Ha nem repülsz vele 100 km fölött, akkor vendégem vagy egy sörre.

    comments user
    ApuElcseszettÉleteVagyok

    én idén be se fizettem a klubtagságit.
    talán majd jövőre.

comments user
MolnarErik

Ha már rock
https://www.youtube.com/watch?v=Hooz4Ut1BqU

comments user
vau

Btw fatherstackkel tényleg megyünk erre a koncertre, lesz majd beszámoló. Vaszleg geci jó lesz és tuti lesznek nagycsöcsű lányok meg párás sörösdoboz.

Viszem a fűnyírómat.

    comments user
    SpaceWolf

    Menjetek csak, persze. A többieket nyilván nem kell hívni, szarni bele. 🙂

      comments user
      vau

      Nem azért nem hívtunk, mert elfelejtettünk, hanem mert nem kedvelünk.

        comments user
        SpaceWolf

        Tudom, baszki, ilyen prolikkal mint amilyen én is vagyok én sem szívesen haverkodok. 🙁

comments user
taro

gimme chocolate!

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Annak aki szereti: Kaptár az amc-n.

    comments user
    ApuElcseszettÉleteVagyok

    aki szereti…

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Ki ne szeretné a zombihentelést?

        comments user
        D. Pin Trouble

        Pölö én. Nem való az az én finom lelkemnek.

comments user
TheZeroTheorem

lefőtt mára a kompót?

comments user
Max

ez már a jóéjt poszt?

    comments user
    vau

    Szerintem mindenki elment bulikázni, én meg konzervposztokat termelek, hogy jól mulassatok holnap is!

      comments user
      Max

      hejes

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      szóval megint lesz hétfőn vér, belek és halál?

        comments user
        vau

        Naná. Kihagyhatatlan hétindító vidámítás.

    comments user
    SpaceWolf

    Jó éjt!

    comments user
    vau

    Rebi sokunknak erős motiváció.

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Úgy hat, mint egy intim sámándob.

        comments user
        SpaceWolf

        Ha az “intim sámándob” azt jelenti, hogy inverz viagra, akkor agree.

        comments user
        dzsungelmacs

        ezt nem akarom érteni.

          comments user
          SpaceWolf

          De prűdnek tetszik lenni.

          comments user
          dzsungelmacs

          de most rebi a dob vagy a dobos? na jó, tényleg nem.

          comments user
          vau

          Minden és semmi.

          comments user
          dzsungelmacs

          zen, oké.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Álmomban két sámándob voltam és egymáson doboltam.

          comments user
          dzsungelmacs

          ez most a másikon lévő star warsossal együtt nekem kicsit sok.

      comments user
      Pót Koala

      Rebinek köszönhetően a Holdkomp látogatottsága rekordokat döntöget

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      feljött egy kis hányás…

      comments user
      TheZeroTheorem

      😀

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

megyek megnézem, hogy a jégre tett sör elég hideg-e már…

    comments user
    vau

    Hú, rettentően finom sört vettem, én is kiszedem.

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      vérré válik.

        comments user
        vau

        Tokyo Lemonade!

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          jónak tűnik.
          ittam valami hasonlót a múltkor a dunaparton, asszem valamelyik este el is megyek inni egy sört meg enni egy hekket.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Az nem valami tinifiú zenekar?

    comments user
    egyedi

    nincs söröm 🙁

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      legszebb öröm a söröm.
      vigyázat, csúszik.

      comments user
      dzsungelmacs

      nekem van egy tálcányi, csak nem kell. :(.

        comments user
        egyedi

        áthozod? 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          persze, majd cipelem. 😀 staropramen, a héten vettem, de közben horgászözvegy lettem, ezért nincs, aki megigya.

          comments user
          egyedi

          horgászözvegy. ez jó, még sosem hallottam. 🙂
          akkor tarthatnál sörözős bulit 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          tartanék én, de annyira a semmi közepén vagyok, hogy ide a díszes társaság sosem merészkedne le. 🙂 viszont borom is van, az vigasztal. a horgászözvegység tulajdonképpen jó dolog, amíg be nem állít a nagy ho-ho-ho egy hűtőládányi hallal.

          comments user
          egyedi

          és nem ő pucolja? mert akkor el sem engedném a helyedben 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          de, mert az ellenkezője “válóok” lenne. 🙂 jobb esetben már kész halászlevet hoz haza, amit aztán odaadok a macskáknak.

          comments user
          egyedi

          akkor rendes pasi 🙂 mondjuk én ennék a halászléből

          comments user
          dzsungelmacs

          én nem eszem meg a halat, sehogyan sem, de ebből nincs vita. viszont már egészen sokat tudok a különböző horgász felszerelésekről, pedig egyáltalán nem akartam ezt a tudást. az volt a legviccesebb, amikor egyszer az erkélyen találtam rá télen, ábrándos, fátyolos szemekkel nézte a csillagokat. megkérdeztem mire gondol. hát a halakra. pff. 😀

          comments user
          egyedi

          :DD
          én is csak a szálka nélkülit. halászlében is csak a levét.
          megértem én, hogy valaki szereti. jópár évvel ezelőtt unalmamban napozás közben én is pecáztam. tiszta izgalom volt 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          egy álló hónapja hallgattam, hogy elment a giga nagy harcsa! most direkt vitt kesztyűt, hogy kiemelje, ha horogra akad.

          comments user
          egyedi

          akkor drukkolok neki 🙂 nálunk is volt 2-3 óriás. az azért egy élmény. mondjuk nem pucolni.

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

hát öcsém, hogy a setét torony mekkora egy fos. már bocs.

    comments user
    dzsungelmacs

    mi vitt rá, hogy megnézd? amikor először láttam a reklámot még azt hittem, hogy csak cím azonosság van, azt az izét biztos nem filmesítették meg. és de. azóta csak és kizárólag pocsékságokat hallottam róla, ami finoman szólva nem meglepő.

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      king írta. a regény állítólag jó.
      bár most hogy láttam ezt a filmet, a regényt se fogom elolvasni soha.

        comments user
        dzsungelmacs

        szerintem nem jó, sőt nagyon-nagyon nem jó. baromi kevés olyan könyv van, amit ne olvasnék el, ha már elkezdtem, de ezt a sarokba vágtam. nyolc részes. a második elejét a tizedik oldalig bírtam.

        comments user
        Max

        a regény(ek) amúgy nem rosszak, de összegyúrták az összeset egy filmbe, ahogy hallottam, ami már eleve halálra ítélte, mert elég sokrétű a cselekmény. meg persze a szokásos, “wow fekete a főszereplő, majd az esélyegyenlőség eladja a filmet” megvalósítás.

comments user
Bernard Black

jelez a kutya, ha nem jöttem vissza, vesztettem. viszek lámpát meg fejszét mondjuk

    comments user
    egyedi

    ez valami horror ma éjjelre?

    comments user
    ApuElcseszettÉleteVagyok

    jöttömre öt nap múltán számítsatok. pirkadatkor, kelet felől.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Miért nem kutyát viszel?

      comments user
      vau

      Nem megyek ki.

      comments user
      dzsungelmacs

      kint van már, jelzett, nagyban örült egy pelének vagy elfogyasztott egy betörőt.

        comments user
        vau

        A kutya bejött és nem hajlandó kimenni. Leraktam a fűnyírót a csomagtartóba, ha ellopják, elképesztően szomorú leszek.

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          kéne egy kutya nekem is.

          comments user
          vau

          Kutya nélkül lehet élni, de minek.

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          egész jól tolom vagy 15 éve nélküle.
          úgyhogy most a szomszéd kutyája a haverom. de az nem az igazi.

          comments user
          D. Pin Trouble

          Én azért próbálkozom.

          comments user
          vau

          Tök jó, mert mindig ott van veled valaki, aki megszopat az igényeivel.

          comments user
          taro

          erre egy macska is jó…
          vagy egy axolotl

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          viszont ha szomorú vagy, akkor ő még szomorúbb mint te, annyira veled érez.

          comments user
          D. Pin Trouble

          Pont ez nem hiányzik. Van itt 50 aranyhal, 14 teknős, és a szaporulattal együtt vagy 50-60 gekkó, meg minden sarokban pók, az nyűgnek pont elég, viszont simán elmegyek egy hétre nyaralni állat nélkül…

          comments user
          vau

          bazki ez milyen szépen néz ki!

          Nincs véletlenül axolotlod?

          comments user
          D. Pin Trouble

          Még véletlenül sincs 🙂 A terkós szobában minimum 25-26 fok van, de inkább több, ott főne meg egy nap alatt

          comments user
          taro

          pötyi ☺

          comments user
          Bernard Black

          kapott ma a jószág velőscsontot, sikerült úgy kirágnia, hogy rászorult a szájára. volt pár pillanat, amikor a hogy törjem el a mit kérdése forgott fenn

          comments user
          taro

          sajnálom szegény jószágot, de ez vicces

          comments user
          Bernard Black

          a hülye felzabálta az alsó állkapcsára gyűrűnek, oké, van az evolúció, meg vagyok én, de eze a marha csak nézett és úgy tett, mintha ez tök normális lenne, aztán követelte vissza a csontot

          comments user
          taro

          😂😂😂

          comments user
          dzsungelmacs

          tulajdonképpen az ember amiatt tart háziállatot, hogy legyen valaki, aki bénább, mint ő.

          comments user
          D. Pin Trouble

          Azt hiszem, meg is van a nap bölcsessége.

          comments user
          vau

          Nyilván arra való, hogy kiröhögjük a faszságokért. Remélem a kutyám sose fog megtanulni beszélni, hogy kiteregesse az összes mocskos dolgomat.

          comments user
          dzsungelmacs

          te is szoktál olyat mondani a kutyádnak, hogy ez ugye köztünk marad? 😀

          comments user
          vau

          Most már megtanulta, hogy mikor vonuljon el.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          És akkor a macska egyszer csak ráébredt, hogyan tartson embert.
          Majdnem olyan okos, mint egy banán.

          comments user
          dzsungelmacs

          az egyik helyi macsek eléggé beköltözött hozzánk. délelőtt az ablak alatt áriázott, hogy hol van már a reggeli.

          comments user
          Bernard Black

          ma volt az, hogy kihozták a rendérek a szomorú cigányt és az ő édesanyját felmérni, hogy mit lopott el. a szomszéd nem is tudta, hogy meglopták, a jóember meg zavarában bevallotta. gyűlik.

          comments user
          dzsungelmacs

          persze, hogy nem, itt a hidegfront! farkasok ordítanak odakint, van vagy 25 fok.

          comments user
          taro

          itt még esett is 😦

          comments user
          vau

          az apokalipszis itt kopogtat az ajtón mi meg itt basszuk az időt.

          comments user
          taro

          #mindmeghalunk
          (még jó, hogy megmostam és behennáztam a hajam, nem várhatom a végítéletet gondozatlan hajjal)

          comments user
          Bernard Black

          mint a vikingek a körömmel? arról is lesz egy poszt.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          A vikingeknél okvetlenül essen szó a medvezsír – mint csábítónak szánt illat –
          használatáról.

          comments user
          taro

          a pápuáknál a disznózsír a csábító illat

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Nem is jutottak vele túl sokra. A vikingek megalapították a kijevi ruszt, abból lett a mostani Oroszország és a Föld szárazföldi területeinek hetedét birtokolják.

          comments user
          Bernard Black

          de a disznózsír illlata még mindig csábító

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Füstölt szalonnából indítva. Hagymával mint fűszerrel dúsítva.
          Mindig kicsábulnak a konyhába itten, hogy már megint mi készül?

          comments user
          taro

          viszont cserébe náluk van a legtöbb nyelv ☺ több, mint nyolcszáz nyelvet beszélnek arrafelé
          (meg dívik a vérbosszú meg ilyenek)

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          A manysi és csanti érdekelne. 🙂

          comments user
          taro

          az nem pápuaföld ☺, de legalább rokonok

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Azért írtam. Oroszország sem szegénykedik nyelvekben. 🙂
          Mellesleg olyan ír dialaktusúra viszkiztem magam egy alkalommal, hogy a natív írek sem értették, akkor jöttem rá, hogy ez egy önálló nyelv.

          comments user
          taro

          akkora területen és olyan történelemmel nem meglepő a viszonylag sok beszélt nyelv, de a pápuák tényleg kimaxolták ezt.
          az alkohol meg mindig javítja az idegennyelvtudást

          comments user
          Bernard Black

          nagyon helyes, nem kekszfaszúak.

          comments user
          taro

          aham. mondjuk mindig elgondolkoztam azon, hogy milyen lehet egy körömből épített hajó vízállósága

          comments user
          Bernard Black

          ki kell szilózni

          comments user
          D. Pin Trouble

          duct tape meg összetartja

          comments user
          dzsungelmacs

          hennázol? 🙂 egyszer próbáltam, nem magamon, hanem az egyik barátnőmön, egyiptomból hozott hennával, amin csak kukacbetűk voltak, egy új lakásban, ahol még nem volt net.
          tulajdonképpen nagyon nem rontottam el.

          comments user
          taro

          igen. mondjuk most ennek köszönhetően nejlonzacskóval a fejemen alszok majd.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Ez majdnem úgy hangzik, mint lakásavatón a felrázott vörös pezsgő esete a frissen festett fehér fallal.

          comments user
          dzsungelmacs

          ezért sem szeretem a fehér falakat. egyszerűen nem bírják a gyűrődést.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          A bordeaux 50 árnyalata elég jól mutat a falon.
          Magas művészet.

          comments user
          Bernard Black

          könnyű lefesteni viszont

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Öööö, pont hogy nem. Homogén fehéret festeni az egyik legnehezebb. Főleg ha rájavítás.

          comments user
          dzsungelmacs

          szerintem úgy érti, hogy átfesteni más színre.

          comments user
          Bernard Black

          más színű fehérre. de fehérre. a fal fehér.

          comments user
          dzsungelmacs

          biztos? vagy esetleg nikotinsárga, enyhén pörköltszaft színű, simán beszürkült?

          comments user
          Bernard Black

          azt ki kell érlelni

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Inkább talán a meszelt fal sárgul, a diszperzites valamivel kevésbé.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Mert ugye hiába írok remek posztot a TiO2 pigmentről.

          comments user
          dzsungelmacs

          olvastam én azt? halványszürkét szeretnék, ha már. esetleg valami zöldeset. odafent zöldes lesz, gerendák szabadon hagyva, kapnak egy pácot és sötét ablaktáblák.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          http://holdkomp.hu/ragtal-ma-mar-titant/

          comments user
          dzsungelmacs

          aha, most már mindent értek.

          comments user
          taro

          ennek mi a pantone kódja?!

          comments user
          dzsungelmacs

          427 a valaha fehér volt, de már beszürkült. 600 az enyhén nikotinos. 165-ös a pörkölt folt, amit megpróbáltak kimosni.

          comments user
          dzsungelmacs

          de ugyanúgy meg kell előtte tisztítani. és késhegyig menő vitát folytatni a fehér fal védelmezőjével. (én nyertem) remek érvem volt, maradhat fehér, ha nem én, hanem ő tisztítja.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Behoztuk az összes blökit, ezek úgy szunyálnak, mint ha nem is jönne vihar.
          A nagyobbik megy holnap CAC-ra, szépen ki van bundázva, olyan, mint egy nagy tigrisbe öltözött mosómedve forma fluffy hópihe.

          comments user
          vau

          Én a legjobb döntést hoztam: beraktam az esőruhám és a gumicsizmát és megyek horgászni.

          comments user
          Bernard Black

          ez a disznó is bejött, de alibiből, mert hát kicsit dörgött valahol kurva messe

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          itt valami szingularitás van. megint el fog menni mellettünk a kibaszott eső, miközben lemossa a budai hegyeket a dunapartra.

          comments user
          D. Pin Trouble

          Azok meg is érdemlik

          comments user
          dzsungelmacs

          na, itt nem. de éreztem, hogy nem fog, nem hittem semmilyen előrejelzésnek, felhőknek sem, meglocsoltam mindent. általában mire ide érne elolvad.

          comments user
          taro

          mi most a jó határ mellett vagyunk

          comments user
          taro

          bezzeg ha kocsit mostál volna

          comments user
          dzsungelmacs

          az ablakokat már nagyon le kéne. ma reggel kinéztem az egyik ablakon, elszörnyedtem, aztán nyugodtan konstatáltam, hogy az csak a szúnyogháló.

          comments user
          taro

          én most több évnyi port mostam le az ablakokról meg a keretekről, az őszi nagytakarításnak egész jó esélyekkel futok így neki majd

          comments user
          dzsungelmacs

          nem jártam a budapesti lakásban hónapok óta. szeptemberben tényleg muszáj lesz felmennem, már előre rettegek.

          comments user
          taro

          por lesz, de az legyőzhető

          comments user
          dzsungelmacs

          a poloska tetemektől tartok egy kicsit.

          comments user
          taro

          jobb, mint a csótány

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Azt mutattam, milyen remek villanyos ablakmosóm van? Nem mutattam. Akkor mutatom.
          https://youtu.be/KodIA1f5YAQ

          comments user
          dzsungelmacs

          elég jó, de remek tisztítószert használok, nem nehéz vele tisztára mosni, csak lusta vagyok. (alcosan) eredetileg felmosó, illetve általános tisztítószer, de tökéletes ablak és csempemosásra is. és nem büdös, ami a legfontosabb.

      comments user
      Bernard Black

      kicsit kekszfaszú

comments user
Max

Na nézem az élient, szurkoljatok.

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

megyek nézek egy kis Legion-t, közben megírom a csütörtöki jegyzőkönyvet.
időnként majd visszanézek hülyeségeket írkálni.

comments user
D. Pin Trouble

Jó ez a zene, de hiába próbálom leszakítani magamban az észídíszíről, nem megy…

comments user
vau

Na rámegyek a rick és mortyra, meg alszom is meg ilyenek. Jóéjt!

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Megyek én is kipusztulni. Elkapott valami takonykór, rápihenek.
Jó lesz a mai műsor is, indul a szokásos időben, tartsatok velünk.
Legyetek addig is rosszak.

    comments user
    ApuElcseszettÉleteVagyok

    zerg infestation detected…

comments user
orizatriznyák

Akkor ma lecserélem a ballont bőrre és szerzek pitralont. Már csak azért is, mert folyamatos vasban születtem és bármennyire is fáj, az életem metál. 🙂 (nagy kár, hogy metál lady abbahagyta.)

    comments user
    taro

    van, amit hagyni kell a feledés homályába merülni

You May Have Missed