Bekuckóztak a jegesmackók – egzotikus destinációk – Csukcs-tenger
A Csukcs-tenger feltehetően nem túl kívánatos úti cél még a közepesen kalandvágyó utazóknak sem – hiszen ki vágyna a sarkkörön túl valahol Szibéria és Alaszka között a senki földjére?
A nagyjából hat Magyarországnyi területet felölelő, jobbára meglehetősen sós és jeges vízzel borított terület éppen ezért nem egy népszerű egzotikus destináció, tömegturizmusra szakosodott irodák nem is kínálnak ide társasutazásokat.
A tágabb környék is annyira elhagyatott, hogy a kereskedelmi forgalmat bonyolító hajóstársaságokon kívül más nem is nagyon jár arra. Kivéve, ha oka van rá.
Így alakult, hogy Dimitrij Kokh természetfotós és csapata nekiindult a felfedezésnek, megcélozták a környéken legnépszerűbb, az amerikai partokhoz közeli Wrangle-szigetet, hogy hátha spottolhatnak néhány őshonos flórát és faunát.
Bánatukra viszont nem találtak ott semmi látnivalót.
A többség ilyenkor lógó orral bandukolna hazafelé, ám hőseinket nem ilyen fából faragták, úgyhogy továbbindultak egy 2000 kilométeres hajóútra, hogy felderítsék a környék partvonalait.
Legnagyobb meglepetésükre egy rég elhagyott meteorológiai megfigyelő állomásként jelölt helyszínen távolról mozgást észleltek és a területet megközelítve eléjük toppant a csoda: jegesmedvék költöztek be a Koljucsin-sziget épületeibe.
A sarkkörön túl őshonos mackókkal beállított képeket feltehetően nem lett volna egyszerű készíteni, ezért higgyük el nyugodtan, hogy ilyen élmény egyszer adódik az életben, a sápadt bundás kolónia otthonra lelt ott, ahol arra senki nem számított volna.
Beszéljenek inkább ismét a képek és jusson eszünkbe az örök igazság: a természet csodás.