Gyilkolják a bálnákat a Feröer-szigeteken
Sokan kritizálják a népszokást, de ők valószínűleg nem voltak még disznóölésen.
A Feröer-szigeteken nincs semmi, ha eltekintünk a világverő focicsapattól és a birkáktól. Kurvára az Isten háta mögött van, ezért is szeretnék egyszer eljutni oda, az ember pedig helyi lakosként legfeljebb arról írhat verseket, hogy egy légy szállt a faszára, de minek, aztán visszatér a birkafésülgetéshez vagy az országjáráshoz, ami nagyjából húsz perc alatt letudható, ha nem akarsz úszni. Miután tényleg nincs arrafele semmi, amivel bármit lehetne kezdeni, a helyi lakosok bálnát és delfint esznek, ezeket pedig értelemszerűen nem árt megölni, mielőtt felszolgálják őket, különben kiborítja az Arany Ászokos korsót a fickándozó rántott hús. Évről évre meglepődik a világ azon, hogy né, hát megölik a jószágot, mielőtt megeszik, a Greenpeace minden évben ugyanúgy kiakad, hogy mekkora gecik már a feröeriek, de ők egészen jól elvannak ezzel: hajókkal terelik az öbölbe a bálnákat és delfineket, ott egy célszerszámmal kinyírják őket, aztán megvan a téli ennivaló. Elég durva látvány, de enni kell, szarni muszáj – egyszer biztos beneveznék egy delfinsteakre. A gridadrápnak nevezett hagyományos bálnaölés ellen rendszeresen tüntetnek, de miután a szigetek dán fennhatóság alá tartoznak, és a helyi törvényeknek megfelel a gyakorlat, még mindig megtartják.

(sajnos daily mail)



Post Comment
You must be logged in to post a comment.