HOLDKOMP

Kis lépés ez az árnyékos oldalon…

Cuccok

Hogyan (NE) vegyünk (japán) karórát #1 – Orient

Nyugodtan vegyetek japán karórát.

Nagyon széles skálán lehet kapni árban, kivitelben japánokat. Automatákat és kvarcokat is.

Vegyük sorra az automatákat. Kezdem az elején. Ebből már most látom, hogy miniszéria lesz.

Orient

A Seiko-Epson Corporation terméke, nagyon japán.

Titkos favorit, reálisan árazott, jó az itthoni szervize is. Az egyik leghasznosabb komplikáció, a járástartalék visszajelző sok modellen ott van.

Gyártottak nem egy órát a Subarunak is, amiért külön plusz pont. Egy ilyen open-heart Speedtech  elférne nálam is.

Az oversize Beast STI a képeken néz ki jól, a valóságban hatalmas. Think before. 45-48 mm tokátmérő, 13+ mm vastagság és húsz deka vas a csuklódon nem vicc. Kerülném.

Aki az aszfaltbúvár vonalat kedveli, annak ott van az Orient Mako de a pepszi lünettával hogy néz már ki? Kéne, ugye?

Na ezt ne vegyétek. Az üvege miatt pl., mert sima ásványi üveg, nem karcálló. Amúgy sem búvárkodik (remélem) senki már analóg órával. Van még a Mako USA, zafír üveggel – na az viszont kéne. Európában egyáltalán nem kapható, belpiacos csinos holmi.

Nekem egyébként a címlapfotós két időzónás Orient Explorer van. Elég retró, de elég jó. Ha kéritek, mesélek is róla, hogy mi a fene az a utilitywatch és miért kell második korona (tekerő) egy karórára.

Ha valaki kevésbé kedveli a sportos/oversize/aszfaltbúvár vonalat, az Orient Bambino egy teljesen vállalható hétköznapi, sőt öltönyös óra. Hordjátok. Take a look at.

Az Orient Star vonala simán összemérhető a svájciakkal, nem kicsit jó. Egy ilyen tényleg már otthonra is kéne. Semmi presztizse, tényleg. Egyszerűen csak jó.

HOLDKOMP