HOLDKOMP

Kis lépés ez az árnyékos oldalon…

CuccokZombiapokalipszis

Így lakkozd a körmöd

A technológia fejlettsége a 21. század hajnalán még nem ért el arra a szintre, hogy a körömlakkozás triviális feladat legyen. Addig is, amíg az autók, karórák, ionágyúk és

rádium ízű csokoládék

mellett a tudóstársadalom időt szakít erre a problémakörre, összeállítottunk egy hétköznapi, alapszintű útmutatót. Ez csak a Körömlakkozás 101 poszt, nem tárgyalja a géllakkok, mágneses lakkok, repesztőlakkok, csillogó lakkok, körömdíszítők, a különböző ecsetek, és persze a műköröm használatát.

A nehézségek már alapszinten is három szakaszban jelentkeznek:

– előkészületek,

– a felkenés menete, és

– egyéb.

A nulladik lépés a köröm előkészítése: a korábbi lakk eltávolítása, körömágy hátrébb tologatása az erre rendeltetett műszerrel (jobb nem körbevágni a körömágyat, elfertőződhet), áztatás meleg vízben pár percig, körömreszelés és formára alakítás.

A további előkészületeknél megoszlik a szakértők véleménye, hogy mindenképp megelőzzük-e a körömlakk bőrre kerülését, vagy inkább hagyjuk és majd később lekapargatjuk. Akik a megelőzést választják, azok hegyes végű kozmetikai pálcikát vazelinbe, folyékony latexbe, esetleg fehér iskolai ragasztóba (nem Technokolba!) mártanak, és körbekenik a körmüket, hogy ne kerülhessen a bőrre lakk. Jó ötletnek tűnik, de hátránya is van: ha a vazelinből véletlenül a körömre is jut, akkor alkohollal el kell onnan távolítani, de az a környező bőrről is eltávolíthat egy kis krémet, azt pótolni kell, és így tovább, végtelen körben.

A másik iskola a lakkozás utánra hagyja a kérdést.

A lakkozáshoz a megfelelő mennyiségű lakkot kell az ecseten hagyni. Mi a megfelelő mennyiség? Nagyjából ami akkor marad, ha az ecset egyik oldalát jól lehúzzuk a körömlakkos üveg száján, a másik oldalát meg csak egy kicsit lecsöpögtetjük, vagy még azt se, és ezzel dolgozunk.

Az ecsetet elég háromszor végighúzni a körmön úgy, hogy először egy kis festékpöttyöt teszünk a körömágytól 1-2 milliméterre, majd arra ráhelyezzük az ecsetet, felnyomjuk a körömágyig, és a köröm közepén végighúzzuk, aztán ugyanígy a köröm két oldalán is.

Mutatva könnyebb:

 

 

Ezt először az alapozó lakkal, majd magával a színes körömlakkal, végül a fedőlakkal érdemes végigcsinálni. Ha a színes körömlakk sápatag, akkor bátran fessünk belőle több réteget, de mindig csak az előző réteg megszáradása után, különben akkora kráterek lesznek a körmön, mint a Holdon egy intergalaktikus zombiapokalipszis után.

Nyilván mindenki a domináns kezével lakkoz először, mert belegondolni se akar abba, hogy a másikkal is meg kell majd csinálni. Az ügyetlenebb kéznek úgy lehet segíteni, ha mindkét kezet szilárdan megtámasztjuk valahol, mondjuk az asztalon. Ha még így se megy, akkor meg lehet próbálni az éppen lakkozás alatt álló domináns kezet mozgatni az ecset alatt, nem pedig az ecsetet az ügyetlen kézben.

A teljes száradás után a vazelines tábor letörli a vazelint (folyékony latexet) és mehet dolgára. A másik táborra még kényes feladatok várnak: le kell szedni a bőrre ráfolyt lakkpáncélt. Ilyenkor is jól jön a már korábban bemutatott hegyes végű vattapálcika egy kis körömlakklemosóba mártva, csak ne tocsogjon, nehogy a körömről is leszedje a lakkot, és lehessen kezdeni elölről az egészet.

 

Milyen trükköt hagytam ki?

 

 

HOLDKOMP