Papundekli drón? Erre tényleg senki nem számított.
Aztán tessék. De induljunk az elejéről: mi ez a hülyeség?
A háztartási drónok legfőbb célja az úgy nagyjából ismert, félpucér lányokra vadásznak 4K kamerával monokinizés alkalmával panelek tetején a kis lúzer pattanásos tekik, akiknek nem jutott aznapra lányos elfoglaltság. Aztán ez a lányoknak nem tetszik. Indul a drónvadászat.
Az emberré válásunk és később a civilizációnk eredete is az eszközhasználathoz kapcsolódik, méghogy a drónok elveszik a munkát? Hát nem!
Két lábra állás, eszközhasználat? Gyertek csak, idegen civilizációk!
És akkor előállították a tekik az értelmetlenség netovábbját. A papundekli drónt.
Mi az ördög az a papundekli egyáltalán? Egy újabb feszítő kérdés… etimológiailag a német Pappendeckel átvétele, ez egyfajta rétegelt csomagolókartont jelentett és arra is használták: ebben lehetett hazavinni a nagy képernyős LED-es háttérvilágítású tévét akciós napokon, mert hülye azért nem vagyok.
És akkor indulhat a drónok harca.
A tervező Srinivasulu Reddy, az Ahadrone készletével az A’Design Award 2019 díjnyertese, akármit is jelentsen ez.
Egy érv mellette:
It isn’t a toy, but rather is a powerful learning tool that’s also a toy. It teaches you about aerodynamics, structural design, and guides you through the process of putting together a real, flying drone from scratch. Remarkable, isn’t it?!
Talán nem játék, hanem egy valami, ami átvezet az aerodinamikába, a szerkezeti tervezés világába, aztán lehet rájönni arra, hogyan épül fel egy repülő izé az alapjaitól.
Ilyenből amúgy nincs túl sok, nem csak kvadrikopterek, hanem rendes 30 dollár alatti beltéri helikopterek is elérhetők voltak már évtizedek óta az arra fogékonyaknak.
A komp értékelése szerint ez inkább egy legfeljebb egyszer összerakható statikus makett, tehát a pontszáma max. 1,7/5. Az élettartama kétséges és légköri nedvességet ne lásson. Borítékolható, hogy több óra erőfeszítés után egy egyszeri röptetést követően legfeljebb porfogó. Továbbá ha bármi gond merülne fel, leszállás, ütközés után, feltehetően javíthatatlan.
Persze aki okos, ha elfáradt kopterke, akkor a láthatóan lézerrel kifaragott részek pótlását megoldja egy baumaxos sniccerrel, IKEA csomagolókartonból. Az ugyanaz.
Beszéljenek ismét a képek!
Csimpánzoknak tűzgyújtáshoz minden adott: elektromos szikra, papír.
Ha egy ilyet csapnak le legközelebb, átvehetik a világuralmat.