×

Sötét Sára karácsonyi dala

Sötét Sára karácsonyi dala

2012-ben a fantasztikus tehetségű, klasszikusan képzett, lírai szoprán énekesnő, Heidi Parviainen otthagyja az együttest, ahol addig énekelt, az Amberian Dawn-t, és alapít egy saját zenei projektet, aminek a neve Dark Sarah. Erről ő maga ezt mondja;

Ez a projekt már régóta tervben volt, sok év álmodozás eredménye. A Behind The Black Veil album koncepciója egy fiatal nő története, akit az esküvőjén az oltár előtt hagy a férje. Sarah kishíján beleroppan a dologba, de végül valami felébred benne – a sötét énje, a gonosz fele: Dark Sarah.

Heidi nem kispályázott, amikor összehozta debütáló albumát. Olyan vendégzenészeket szerepeltetett rajta, mint Manuela Kraller (Xandria), Inga Scharf (Van Canto), Tony Kakko (Sonata Arctica). Az albumot siker fogadta, így hát belevágott a következőbe, amelyen J. P. Leppäluoto is vendégszerepelt, aki azóta is a projekt állandó vendége.

Heidi tehetséges zenészeket gyűjtött maga köré; Erkka Korhonent (gitár) (Raskasta joulua, Northern Kings), Sami-Petri Salonent, (gitár), Jukka Koskinent (basszus) (Wintersun) és Lauri Kuussalót (dobos) A csapat eddig két albumot (Behind The Black Veil – 2014; The Puzzle – 2016)  hozott össze, most dolgoznak a harmadik album (The Golden Moth) kiadásán, amin Leppäluoto ezúttal is szerepel.

Ha új zenét vágysz felfedezni, hát ezt érdemes. A Dark Sarah stílusa változatos, lendületes, és Heidi énekhangja lenyűgöző.

 

Duett Manuela Krallerrel;

 

Tánc a jóképű Leppäluoto sárkánnyal;

 

És a kis kedvencem, a kis karácsonyi ének, ami éppannyira aranyos, mint amilyen morbid.

67 comments

comments user
The Winter Soldier ⭐

A legnagyobb élvezettel írom be; ELSŐ!!!!

comments user
egyedi

van hangjuk!! 🙂

comments user
egyedi

olyan rockoperás

    comments user
    ApuElcseszettÉleteVagyok

    Andrew Lloyd Webber likes this

comments user
rontóbogár

ha elárulnám hogy belehallgattam akkor le kellene írnom hogy mit gondolok.
szóval nem hallgattam bele.

    comments user
    egyedi

    :)) nem nézem ki belőled. légy férfi! :))

      comments user
      rontóbogár

      engem simán meg lehetne ezzel ölni.

        comments user
        egyedi

        😀
        én sem ilyet hallgatok. egy színpadon oké, de hétköznap nekem ez túl “előadás”

          comments user
          rontóbogár

          színpadon viszont elég keveset vagyok 😉

          comments user
          egyedi

          nem te, ők ;PP :))

          comments user
          rontóbogár

          mingyá’ hallgatok is valami rockandrollt.
          az talán kisimítja a zagyam. vagy inkább blúzot.

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          yellow spots?

          comments user
          rontóbogár

          ma nem 😉

          comments user
          egyedi

          az jól hangzik

          comments user
          egyedi

          nem ismerem, de jó

          comments user
          rontóbogár

          már de 😉

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

kimondom rá a fatvát.
olyan musicales.
ennél nagyobb sértést egyébként ilyesmiről el sem tudok képzelni.
nem engedném hallgatni az autómban, de nem fogunk összeveszni rajta, én hallgatok olyat amit én szeretek.

comments user
egyedi

sütöttem csokis kekszet. hogy ez milyen finom….

    comments user
    rontóbogár

    KÜLDJÉL

      comments user
      egyedi

      bírnátok :)) ilyen kis semmi látvány,de van benne fekete meg fehér csoki. jó hízlalós 🙂 https://uploads.disquscdn.com/images/473c3d193c1c93460de549bc15feba0e2da42fc3b6f1a2216e97d2f57c21f277.jpg

        comments user
        rontóbogár

        a csoki egy dolog amit eszek. ha már édesség 😉

          comments user
          egyedi

          én meg sütit, ha már édesség. de ezt szerencsére elviszem másoknak

          comments user
          rontóbogár

          kinek szerencse? a farmerodnak?

          comments user
          egyedi

          igen 🙂 nem bírom, ha szorít

          comments user
          egyedi

          ennyire nem pirosak a körmeim

          comments user
          rontóbogár

          ne vígy a kísértésbe

          comments user
          egyedi

          na jó, egyebeim sem ilyenek :))

          comments user
          rontóbogár

          de ugye csak máig, és holnaptól teszel érte?

          comments user
          egyedi

          sose lesz ilyen fenekem. ahhoz újra kéne születnem 🙂 derekam az van 🙂

          comments user
          rontóbogár

          squat a te szavad amit kerestél…. 😉 és lesz

          comments user
          egyedi

          jó izmos combom… :))

          comments user
          rontóbogár

          van egy pont amit nem léphetek át jól érthető okok miatt, még ha át is akarnám lépni. szóval ne kekeckedj mert bebábozódok
          vagy ha igen, akkor nosza rajta 😉

          comments user
          egyedi

          a bogár nem bábozódik 🙂
          megyek aludni úgyis 🙂 még egy napot dolgozni kell

          comments user
          rontóbogár

          aztán nyugdíj? 😀

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          egy régi ismerősöm pénteken nyugdíjba megy…

          comments user
          rontóbogár

          de az eperke az egy fiatal csaj 😀

          comments user
          egyedi

          jó lehet az néha 🙂

          comments user
          egyedi

          szabi 😛 :))

          comments user
          rontóbogár

          csak vigyázz meg ne szakadj előtte 😉

          comments user
          rontóbogár

          jóéjt4+’!

          comments user
          egyedi

          jó éjt mindenkinek 🙂

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

én isz kávé.
nem alusz.

    comments user
    egyedi

    én attól is tök jól tudok aludni

      comments user
      ApuElcseszettÉleteVagyok

      sajnos én is.
      de most túllövés van. kávé-energiaital-kávé-energiaital… sorminta.

        comments user
        rontóbogár

        abból lesz a sok egy-helyben ülés és sorminta.

        comments user
        egyedi

        dolgozol most is?

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          olyasmi.

          comments user
          egyedi

          mindigállandóanéjjelnappal???

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          hajlamos vagyok kicsit túl sokat vállalni.

          comments user
          egyedi

          de ez egészségtelen

          comments user
          ApuElcseszettÉleteVagyok

          átmeneti állapot csak.
          januártól talán kicsit könnyebb lesz.

          comments user
          egyedi

          na, az jó. néha én is túlhajtom magam, aztán egy idő után kifekszek

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Én most is fekszem.

          comments user
          egyedi

          azért úgy nem szeretném, mint ahogy te vagy. a betegség az szar :((

    comments user
    rontóbogár

    a 8.-at.

comments user
vau

Na, há fura volt. Holnap megírom.

    comments user
    rontóbogár

    mások azt mondták hogy szar 😉

    comments user
    egyedi

    én már az előzőt sem láttam. arról is írtál?

      comments user
      vau

      nem, az két éve volt, akkor még nem volt komp.

        comments user
        rontóbogár

        de írni már tudtál azért, ugye?!

You May Have Missed