×

Szerszám szombat #15 – a lombfúvó

Szerszám szombat #15 – a lombfúvó

A szomszédunk vett egy benzinmotoros lombfúvót.

Ezt onnan lehet tudni, hogy a legváratlanabb napszakokban önfeledten lombfúvózik másfél-két órákat egy ugyanakkora telken és utcafronton, mint ahol mi is lakunk.

Valahol persze megértem, mert ha a vidék csendjét csak a tetőácsolás kalapácsolása és persze a szokásos hét órától induló flexelés töri meg, az elég egyhangú.

Kell valami friss, valami olyan, ami egyedi, megkülönböztet és kivesz a középszerűség fájó nyomorúságából.

Nekünk csak a kék lombseprű maradt.

Azzal ugyan 5-10 perc az egész, össze kell csak húzni egy kupacba. De ha szét is lehetne fújni? Egész napos móka és kacagás.

De hát kik vagyunk mi, hogy mások felett ítélkezzünk?

Többé nem tudok úgy nézni az őszi lombra mint régen.

Meglátok egy ilyet és egyből lombfúvózni támadna kedvem.

Ha lenne. De nincs. Most megnézem a Fekete Péntek akciókat.

54 comments

comments user


csak kék??!?!?!?!?

comments user
Magister Ludi

Nekünk van lombfúvónk. Neked hogyhogy nincs?! Felborult a világ rendje!

comments user
Bernard Black

ha nincs flexed, betonkeverőzöl, ha az sincs, úgy tűnik, marad a lombfúvó

    comments user
    Magister Ludi

    hé, neked koncerten kéne lenned a nyárfapohókokkal!

      comments user
      Bernard Black

      nem matiné, fél hétig melózom 🙂

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Baszki, én suttogtam ki, hogy koncerten leszel és kell egy beszámoló.
        Erre Ludi?
        Picit szabadjára engedtük.

          comments user
          taro

          elkanászodnak ezek az olvasók, ha nem vigyázzok.

          comments user
          Bernard Black

          nem is kéne három, elég lenne egy is, csak legyen kék és legyen titánból

          comments user
          taro

          akkor mdg sírnátok.

          comments user
          

          Ha már banánból van, nem is jó, a telhetetlen mindeneteket!

          comments user
          Magister Ludi

          pletykálkodsz itt, aztán meg én vagyok a miattas 🙁

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Van flexem csak félek használni.

      comments user
      

      Van rajta pajzs, az legyen feléd, és akkor maximum a szemben állókba robbantod, ha megszorul.

      comments user
      Bernard Black

      holnap reggel hétkor csak kapcsold be, nem kell használni

comments user
orizatriznyák

Nem is háztartás a háztartás benzinmotoros lombfúvó nélkül. Én kötelezővé tenném.

    comments user
    Magister Ludi

    nagyon hasznos jószág egyébként, mindenféle fura helyekről ki lehet fújni a leveleket, ahonnan gereblyével lehetetlenség. Egy szezonban egyszer-kétszer be szoktuk vetni.

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Van egy ilyen kertészeti szakértő srác, szerinte a lomb az valahol jobb mint a trágya. A természet körforgása úgy alakult, hogy a lomb megtermékenyíti a talajt, az eltávolítása inkább káros, mint hasznos.

        comments user
        

        Én is így tudom, bár én csak nemrég (most) hallottam erről valakitől (tőled).

        comments user
        Magister Ludi

        ha beásod, hasznos, ja. Nálunk bokrok, virágágyások, meg fű is van, a fű kirohad alatta. Persze a feketerigók miatt a bokrok alatt meg szoktuk hagyni, mert imádnak ott turkálni.

          comments user
          Bernard Black

          védi a gyökeret is, szoktunk hagyni némi avart ilyen szigetelésnek

          comments user
          Magister Ludi

          ja-ja, a fügét, meg a rózsatöveket szoktuk bekupacolni, meg van valami különleges mediterrán növényke, annak építünk kis levélházikót.

      comments user
      ✪☼­­

      Lábtörlő szőnyeget is lehet vele táncoltatni.

        comments user
        Magister Ludi

        🙂 még nem próbáltam. Mondjuk ahhoz át kéne lopnom a szomszéd lábtörlőjét, mert nekünk csak ilyen vasból való szerkezetünk van.

          comments user
          ✪☼­­

          Az nem jó hozzá :'(

    comments user
    

    Részletezd kérlek, hogyan rakod kupacba a leveleket fúvóval.
    Nem kötözködésképpen, csak.
    Én még a hajamat se tudom egy kupacba rakni hajfúvóval (szárítónak is hívják némely helyeken), pedig az valamennyire helyhez kötött.

      comments user
      Magister Ludi

      mi befújjuk egy sarokba, ahonnan szépen bezsákoljuk

        comments user
        

        nekem azt mondták a múltkor bizonyos tudósok, hogy a sarokba szorított lomb a legveszélyesebb, kétségbeesésében megtámadhatja az embert, mert más kiutat nem lát a helyzetéből

          comments user
          Magister Ludi

          hát akkor a mi lombunk vagy szelíd, vagy halott, ezt tudom elképzelni.

          comments user
          taro

          ha szaga is van, akkor már halott

          comments user
          ✪☼­­

          Az a vérlomb, nem?

          comments user
          

          A vérlombot nem is kell sarokba szorítani, egyből az ágakról ugrik a nyakadba és átharapja az ütőeret.

          comments user
          taro

          vagy alulról támad, a cipőtalpad alá veti magát és elgáncsol, hogy elesve betörd a koponyád…

          comments user
          Magister Ludi

          ma pont így jártam, csak nem vertem be a fejem. Viszont volt egy tálca sütemény a kezemben. 🙁

          comments user
          

          Részvétem.

          comments user
          Magister Ludi

          a lapos süti is jó süti 🙂

          comments user
          

          ezért jó a flapjack, annak semmi nem árt

          comments user
          taro

          akkor nem krémes volt ☺

          comments user
          Magister Ludi

          nem, és ahhoz képest, hogy milyet szaltóztak, viszonylag normálisan néztek ki, kis helyreigazítás után 🙂

          comments user
          taro

          😟 upsz

      comments user
      orizatriznyák

      Alapjában véve mindig veszek ki szabadságot így ősszel, és hozatok 10-12
      pótkocsi falevelet. Aztán azt leborítják az udvarra és én meg csak
      fúvatom, általában át a szomszédhoz. Nem tudom miért, de mániámmá vált.
      Úgy vagyok vele mint pom pom, ő hintázni szeret az ágon én meg levelet
      fúvatni. Nem célom, hogy kupacba rendezzem mindinkább maga az érzés az
      ami jóleső. Szeretem na.

        comments user
        

        Látod, egyből megértettem a lényegét a dolognak.

          comments user
          orizatriznyák

          Ez alap. Meg azért tőled, egy profi lényeg megértőtől ez nem érdem, hanem elvárás.

comments user
✪☼­­

Sokmindenhez lehet használni és rengeteg időt meg lehet vele takarítani, jó dolog nagyon.

comments user
vau

Lombfúvó b+ :)))

    comments user
    Magister Ludi

    majd mikor a rancson fogsz kínlódni a zöldhulladékkal, a fél lábad odaadnád egy jó lombfúvóért.

      comments user
      Bernard Black

      a holdon nincsenek fák

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Még.

        comments user
        Magister Ludi

        akkor mi lesz azzal az erkélyen nevel mocsári ciprussal vagy vérbükkel vagy mivel, amivel itt menőzött a múltkor?
        nálunk már nem fér a kertben, nem tudjuk bevállalni.

        comments user
        

        Akkor honnan tudjátok, hogy mikor van ősz?

          comments user
          Bernard Black

          akkor van szüret

          vagy várjá

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          A héják nászából.
          Így 380e km távolból megfigyeled, mit csinálnak már megint az avaron?
          Na várjunk, tehát nem nézed, van egy földcső, amivel megfigyelsz és aggódsz.

comments user
Ziles Gizi

Szerintem a lombfúvó egy hasznos holmi.

comments user
Pé7er

én inkább valami kompresszoron gondolkozom por kifúvásra

You May Have Missed