Újabb Sony pletykák!
Aki esetleg 24-105-ért rohanna a boltba félmillióért, az még ne kapkodja el a döntést!
Rettentő izgalmas lencsék jönnek ki, legalábbis a Sonyalpharumors szerint. Na nem azért, mert olyan állatira érdekesek lennének fókusztávolságban vagy képességben, vagy mert bármilyen szinten különlegesek az optikai képességei, pont ellenkezőleg!
Írtam korábban már, hogy ha fényképezőgép-rendszerben gondolkozunk, akkor érdemes kerülni a Fujit és a Sonyt mert olyan elbaszott drága, hogy olyat még a világ nem látott. Ennek a fő oka az, hogy nem képes a márkanévvel fémjelzett lencséknek a rettentő magas árát lenyomni az olyan konkurencia, mint a Tamron vagy a Sigma.
Úgy tűnik, hogy ez meg fog változni, ezeket sejtjük:
- Sony: jön ki egy új kamera Február 26-án Las Vegasban: Feltehetőleg az A7III. Titkos holdkomp-tipp valami belépő szintű full frame a kikopó A7 helyére.
- Sigma: ART Sony lencse érkezik. Ez azért fontos, mert eddig ilyesmi nem volt. Ha a Sigma biztonsági játékra megy, akkor egy 50mm-es lencsével érkezik a CP+-ra, ha nem, akkor belefinghat a nulláslisztbe és kihozhat néhány penge zoom lencsét is, amivel a tömegfogyasztókat tudja megcélozni. A Sigma nem először csinálna ilyet.
- Tamron: A Tamron is valami olyat tesz, ami felkavarja az állóvizet: kihozza a 28-75mm f2.8-as lencséjének az utódját, Sony bajonettel. Ez azért fontos hír, mert a Tamron ilyet nem szokott csinálni, csak a Canon és a Nikon kedvéért. Vajon érkezik valami a két nagy háza tájáról is, vagy a Tamron csak bekészül az objektívvel?
Akárhogy is, ezek nagyon izgalmas hírek. Ha végre a többi gyártó is beszáll a Sony bajonettes objektívekbe, akkor van remény rá, hogy nem csak aranyáron, vagy adapterekkel lehet fotózni ezekkel a gépekkel. Azért is fontos a Sony bajonett, mert jelenleg ez az egyetlen igazán elterjedt full frame szenzoros bajonett. Ha a Nikon és a Canon belép erre a piacra, akkor a Sigma és Tamron lencsék a hasonló vetített képkörméret miatt gyakorlatilag “csereszabatosak” lesznek gyártói szempontból. A Sony most is erős versenyző, sok tekintetben már a második a Canon mögött, a Nikon pedig egyre lejjebb csúszik.
Elképzelhető, hogy a nem is olyan távoli jövőben nem Canon-Nikon párosról, hanem Canon-Sony párosról fogunk beszélni.