×

Ne csókolózzatok csirkékkel!

Ne csókolózzatok csirkékkel!

Ezt nem én kérem tőletek, hanem egy amerikai szervezet.

Évente 1,2 millió amerikai kapja el a szalmonellafertőzést, rendszerint azért, mert ettek valamit, amit mégsem kellett volna.

Akik mégsem fertőzött étel miatt fossák ki a lelküket is – és itt a betegeknek csaknem a negyedéről beszélünk –, azok viszont annak köszönhetik a tüneteiket, hogy túl jó viszonyt ápoltak a csirkéjükkel. A fertőzöttek hét százaléka csókolgatta a csirkéit, mielőtt beütött volna a szar, 16 százalékuk pedig csak ölelgette a madarakat, de már ez is elég volt a betegséghez.

Csirkét szeretgetni márpedig veszélyes. Ezeknek a jószágoknak az egyik kedvenc szórakozása a kakálás, ezzel szalmonella-baktériumokat is üríthetnek, a másik pedig az, hogy porfürdőt vesznek a szaros homokban, illetve turkálnak benne. A fertőzött csirkék teljesen egészségesnek tűnhetnek, ugyanis már rég immunitást fejlesztettek ki a baktériumokkal szemben, de attól még terjesztik a betegséget.

Úgy tűnik, hogy az új amerikai őrület a csirkeszeretés: egyre többen alakítanak ki baromfiudvart a kertben, és ha már ott van, imádják is a madarakat – de akadnak olyanok is, akik lakásban tartják a madarakat, ezekre színes pelenkát adnak, és szabadon rohangálhatnak mindenfelé. Ez a CDC (Centers of Disease Control) szerint nem jó ötlet, mert a csirkék nem a lakásba valók, és nem csak az ember lesz rosszul a csirkeszartól, hanem a madarak is meg fognak betegedni.

(Atlas Obscura)

25 comments

comments user
vau

Mondjuk engem nem győztek meg.

      comments user
      vau

      Egyébként viccen kívül annyira gyűlölöm ezeket a madarakat, hogy nincs rá szó. Hányinger, ahogy kinéznek, taszít a gondolat, hogy enni kell belőlük.

      Ha holnap lecserélnék a csirkéket leguánokra, olyan boldog lennék, mint akivel madarat fogadtak. Kijelenthetjük, hogy csak a társadalmi nyomás hatására eszek csirkét.

        comments user
        R2#metoo

        Gyerekkoromban kurvára féltem tőlük és úgy látom, hogy nem vagyok egyedül
        ezzel a basic instincly undorral eme jószágok iránt.

        A metafizikai? magyarázatom az elködlött? múlt “Oros” nevezetű hatalmas szörnymadarára
        kell mutasson mint, hogy akkor az a dög ette az embereket kedvére, most meg az emberek
        falják halomra a törpített változatát annak (…) azoknak.
        Orosháza miről nevezetes? Véletlen? Nyilván nem.
        Kétséget kizáró módon igazoltam ezzel a “társadalmi nyomás hatására” intuíciódat 😉

          comments user
          Bernard Black

          A csirkemell ráadásul rohadt unalmas is. Semmi értelme eleve a csirkének. A kakas emellett még ordít is

          comments user
          vau

          És geci veszélyes! Olyan sarkantyúi vannak, hogy beszarsz.

          comments user
          Bernard Black

          Nemtom, engem csak liba kergetett asszem

          comments user
          orizatriznyák

          A nyakát kell elkapni és ezt rutinból csináltam nagyanyáméknál. a kakasra nem volt ellenszerem csak a futás.

          comments user
          Erzsébet Kis

          Én gyerekkoromban seprűvel jártam a kakas miatt a baromfiudvarban. 🙂

          comments user
          orizatriznyák

          Egy hasonló történetben voltam tesztalany. 🙂

          comments user
          R2#metoo

          A nyári lúd viszi ebben a prímet.
          Lehet, hogy -eddig magam előtt is- titkolt perverzióból vagyok 30 éve a Magyar Madártani Egyesület tagja!!??!! 😀

          comments user
          R2#metoo

          A platipust nem űbereli ( az csak gyilokföldön ánusztráliában pörög) de durván fenyegető az is ami látszik ebből a tollas démonból.

          comments user
          R2#metoo

          Meg nekedmegy mint valami szar csőrős tank. A kurvaanyját tényleg!
          A -reggel felkelt mikor még aludnál- pedig alap ok az instant csirkecídiumra.

          comments user
          Ngong hills

          mátrai borzast kell belőle csinálni, a fokhagymás tejföl miatt kb. tök mindegy, mi a hús.

          comments user
          Bernard Black

          pestóval és vajjal töltött, baconbe tekert csirkemell lesz a vége fehérborban párolva. nincs itthon krumpli 🙁

        comments user
        D. Pin Trouble

        A leguán sokkal nagyobbat üt a farkával, mint a csirke, és az eleje is veszélyesebb.
        Csaxólok, mielőtt…

        comments user
        The Winter Soldier ⭐

        A hangjukat kifelejtetted.

        Meg a nézésüket meg a járásukat.

          comments user
          R2#metoo

          Mirror match játszik?
          Sorry, ez régtől járt romnyi 😀

comments user
Ziles Gizi

Így van csak értelme a csirkének a házban.

http://cdn.blog.hu/st/streetkitchen/image/img_0294.jpg

    comments user
    R2#metoo

    “Ezeknek a jogászoknak az egyik kedvenc szórakozása a kakálás”
    Esküszöm ezt olvastam elsőre.

    Amúgy meg Aleandro Petrovics rulez:
    Ej mi a kő! tyúkanyó, kend
    A szobában lakik itt bent?
    Lám, csak jó az isten, jót ád,
    Hogy fölvitte a kend dolgát!

    Itt szaladgál föl és alá,
    Még a ládára is fölszáll,
    Eszébe jut, kotkodákol,
    S nem verik ki a szobábol.

    Dehogy verik, dehogy verik!
    Mint a galambot etetik,
    Válogat a kendermagban,
    A kiskirály sem él jobban.

    Ezért aztán, tyúkanyó, hát
    Jól megbecsűlje kend magát,
    Iparkodjék, ne legyen ám
    Tojás szűkében az anyám. –

    Morzsa kutyánk, hegyezd füled,
    Hadd beszélek mostan veled,
    Régi cseléd vagy a háznál,
    Mindig emberűl szolgáltál,

    Ezután is jó légy, Morzsa,
    Kedvet ne kapj a tyúkhusra,
    Élj a tyúkkal barátságba’…
    Anyám egyetlen jószága.

comments user
orizatriznyák

Csókolózni semmiképp, max bepuszilni szeretem őket.

comments user
The Winter Soldier ⭐

Ilyenkor érzem azt, hogy az emberiség amúgy tényleg megérett a pusztulásra.

comments user
ApuElcseszettÉleteVagyok

így múlik el a világ dicsősége.
ez maradt a diadalmas dinoszauruszokból.
szaros porban fetrengés, ostoba pislogás.

You May Have Missed