×

Azok a csodás ’90-es évek

Azok a csodás ’90-es évek

Azt gondolom sokan tudják, hogy topslágeres zenei tekintetben a ’80-as évek eleje lehetett a mélypont.

Ennek több oka is volt, megjelentek az olyan konzervproducerek, mint a Stock-Aitken-Waterman trió, olyan legendásan rossz előadókkal, mint Ricky Boy Astley. 25 országban lett listavezető a Never Gonna Give You Up.

Aztán a hangszeres zenélést felváltotta a szintis, később a sampleres – hát mit mondhatnánk, a kezdeti próbálkozások között voltak kevésbé sikeresek is.

A hanglemezt felváltotta a CD és mindent elárasztott az MTV.

Ehhez képest a ’90-es már valamivel üdítőbb volt, de azért a szar az szar marad és jópáran igyekeztek alulmúlni a ’80-as éveket is, határozottan sikerrel. Segítségül hívtam a Rolling Stone magazin olvasóit is, ha már egyszer dolgoztak vele.

Csak előtte egy, mert ez de rossz volt, atyaég, a Lambadával meg a Los del Rio-val lehet egy szinten. 1999-es, tiszta szívből gyűlöltem.

Aztán ez is? Rosszabb, mint a Zombie a Cranberries-től.

És tessék. Ez még viccnek is borzasztóan rossz. MMMBop? Anyátok picsája.

És egy teljesen jó Queen számot így megpocsíkolni? 1990 érjé’ már véget! Vanilla Ice, ezért a pokolra fogsz jutni… A legmélyebb bugyorba, örök kárhozatra, ahova még a fény se jut el.

A többiek legutóbbi remek dallamtapadós posztjairól jutott eszembe, hogy másnak is lehet rossz az éjszaka.

vauposzt:

Petróleumlámpa

bernardposzt:

Rövid kirándulás a dallamtapadástól a hegyi temetőig

+1 De, hogy enyhítsük kicsit a feszültséget, és legyen valami jó is a végére – ha másért nem, ugrálni iskolapadon.

135 comments

comments user


Onnan tudjuk, hogy mégiscsak könyörületes akartál maradni, hogy a Kelly Family-t kihagytad.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Csak egy top3-at akartam, de Lou Bega annyira, de annyira…

    comments user
    dzsungelmacs

    atyaég, tényleg léteztek azok is! mindig zavarba jöttem tőlük, úgy, mint michael jacksontól. azok még nem voltak ennyire gendertudatos idők és kissé megszeppenve néztem, hogy csúnya nénik énekelnek fiúhangon.

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      Jacko egyébként kezdetben teljesen jó volt. A Bravo magazinban (igen, volt Bravo magazinom is) volt egy ilyen 150 centis széthajtogatható poszter az egymást követő négy megjelenésben, azt lehetett összeragasztgatni. A Thriller és a Smooth Criminal is eléggé korszakos.
      Akkor még nem ő volt a legrondább fehér nő.
      Ja, várjámá, az Jimmy.

        comments user
        dzsungelmacs

        én már akkor ismertem meg, amikor randa fehér nő lett. úgy rémlik azt is nehezen hittem el, hogy azonos a nem ronda fekete pasival.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Ez eléggé jó volt még. Már ugye diszkókorszak mércével.
          https://youtu.be/mkBS4zUjJZo

          comments user
          dzsungelmacs

          azt hiszem ezt túl sokszor hallottam és már telítődtem. de a klip vicces. 🙂

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Az nem ez volt?

          comments user
          dzsungelmacs

          mi volt micsoda?

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Jézusom, már egy URL-t sem tudok bepasztázni? 😀
          https://youtu.be/pzS7zVNgWrg

          comments user
          dzsungelmacs

          Ja! 😀 nem, egy időben nálunk a vh1 ment elég sokat, ott adták sokszor. az mtv nem szippantott be, helyette a német viva rendesen.

          comments user
          

          juj, de borzalmas hangjuk van szegényeknek 😀

    comments user
    Magister Ludi

    most kegyetlen leszek, de csak mert emlékszem, a legkisebb gyerek hangja mennyire meglepett (2.29-nél)

    https://www.youtube.com/watch?v=Fi8pFsC8GMs

      comments user
      egyedi

      nem kattintok rá 🙂

        comments user
        Magister Ludi

        pedig érdemes néha sokkot kapni.
        ez ráadásul koncifelvétel, iszonyat hangulattal.

          comments user
          egyedi

          a szüleim szerették, hallottam abban az időben párszor :))

          comments user
          Magister Ludi

          én erről a korszakról valahogy teljesen lemaradtam és akkor találtam meg őket, mikor már senki nem hallgatta (tán mert ezt a dalt tanultuk angolon, vagy valami hasonló).
          Gyakorlatilag ezt az egy számukat ismerem.

          comments user
          egyedi

          ez volt a sláger:
          https://www.youtube.com/watch?v=AIGGVIkcyWU

          comments user
          Magister Ludi

          Úristen, ezt ismerem!!!! csak nem kapcsoltam ide.
          Ennyi elég is volt belőlük, inkább alszom.

          comments user
          egyedi

          :)))))))))))))))))))))

comments user
dzsungelmacs

😀

comments user
dzsungelmacs

egyre több borzalom jut eszembe. pl. captain jack és mr. president.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Már megérte.

    comments user
    Ziles Gizi

    És a magyar leány zenekarok. Ó jajj!

      comments user
      dzsungelmacs

      nemnemnem. azok meg sem történtek. rád gondolok, állok egy bárpultnál meg a másik kínkeserv a reggel túl messze van.

        comments user
        Ziles Gizi

        És az éjjel soha nem érhet véget!

          comments user
          dzsungelmacs

          atyaég. arra emlékszem, hogy minden ilyen botrányos szám szövegét természetesen átköltöttük és úgy énekeltük. emlékszik itt még valaki a shyguysra? kozsónak visszamenőlegesen is jár miattuk még pár év kóma.

          comments user
          Ziles Gizi

          Bezony emlékszem! Csapattam rá a dizsibe.

          comments user
          dzsungelmacs

          a világból ki lehetett velük üldözni. egyszer láttam őket “élőben”. 40 fokban, szikrázó napsütésben műbőr szerkóban ugrabugráltak, tátogtak, de főként izzadtak és természetesen bűzlöttek elég rendesen. viszont a mai napig képes vagyok táncolni tunyogi orsi jött egy felhőjére, természetesen megfelelő alkoholbevitel után.

          comments user
          egyedi

          az tényleg feelinges volt 🙂

    comments user
    egyedi

    de gyűlöltem anyám! és erre jött a Hupikék törpikék zene magyarul 🙁

comments user
egyedi

ezek tényleg szarok. de azért ugyanabban az időszakban micsoda nagyonjó zenék is voltak! Queen, Police/Sting, Bruce Springsteen stb.stb.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    A Queen kvartettünkről lemaradtál.
    bernard, vau, zsunkelmancs és szerénységem szokta előadni helyben a Bohemian Rhapsody-t. De szigorúan csak éjfél után – tekintettel a fiatalabb korosztályra.

      comments user
      egyedi

      holhol? :))

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Nincs itt vau, bernard se, így nehéz egy rendes kvartettet összehozni.
        Pedig egymásra rezgünk a srácokkal.

          comments user
          egyedi

          na majd, ha együtt lesztek szólok:)

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Nem annyira kereshető a diszkusz sajnos, de hülyeségért nem megyünk a szomszédba. 🙂

          comments user
          egyedi

          ez minden nap látszik :)) vidámodni járok ide

      comments user
      dzsungelmacs

      az az őrült nagy mázlink, hogy nem lehet disquson át hallani .:D

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Én hallom.
        Tolunk fentre egy duettet az úri közönség kedvéért?
        Megadjam a hangot?

          comments user
          dzsungelmacs

          ok, kivételesen, így, hogy a többiek kidőltek.

comments user
Ziles Gizi

Miért nincs megemlítve a Spice Girls és Britney Spears??,

comments user
Ziles Gizi

Na, visszafekszem, kíváncsi leszek melyik tapadt le, hogy reggelig dudorásszam.

Jó éjt!

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Közkívánatra, duett, de ne panaszkodjatok!
“Is this the real life?”

    comments user
    dzsungelmacs

    is this just fantasy?

      comments user
      ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

      :DDD
      “Caught in a landslide”

        comments user
        dzsungelmacs

        no escape from reality
        (próbálom elmélyíteni a hangom, mert ez nem is az én sorom)

          comments user
          egyedi

          Open your eyes,

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Kóruspróba?

          comments user
          egyedi

          (jaja 🙂 25 év tapasztalat elég?)

          comments user
          dzsungelmacs

          look up the skies and seeeeeeeee

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          “I’m just a poor boy, I need no sympathy,”

          comments user
          dzsungelmacs

          because im easy come, easy go

          comments user
          egyedi

          Little high, little low,

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          “Any way the wind blows doesn’t really matter to me, to me”
          :DDDDDDDD
          Na itt hagyjuk is abba.

          comments user
          egyedi

          :DDDD

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Baszki, milyen ABBA?

          comments user
          egyedi

          az 70-es évek :))

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          És kinek van Queen lemeze, a Bohemian Rhapsody-vel?
          Úgysem találjátok ki.

          comments user
          egyedi

          ki nem találnám….

          comments user
          dzsungelmacs

          nem, nem, ABBA nem lesz!

          comments user
          egyedi

          The winner takes it all…

          comments user
          egyedi

          csak vicceltem…

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Van ABBA lemezem is. 🙁

          comments user
          egyedi

          nem volt az rossz, bár ma már nem jut eszembe hallgatni

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Elképesztően profi volt a popzenében. Sokan talán nem is értik, csak látják a két lányt meg a két fiút, aztán sállálá meg mjúzikel.
          Hát nem. Iszonyat profin meg volt csinálva, az akkori stúdiótechnika csúcsa és ráadásul a zenei producer is talán a világ akkori legjobbjai között lehetett.

          comments user
          Bernard Black

          nem is véletlen, hogy amikor az opethes csávót kérdezték az első lemezéről, abba volt. nem volt egyedül az extrém metal-szcénában ezzel.

          comments user
          dzsungelmacs

          régen, zp-ben múltidéző vasárnapon élveztem, de azért na. 🙂

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          ZP. Vasárnap.
          És még én mesélem, hogy zaklatott ifjkorom volt.

          comments user
          dzsungelmacs

          tökéletes volt, mármint diákoknak. nem kellett felkelni hétfő reggel, de a nem diákoknak igen, tehát nem volt olyan eszement tömeg és tényleg lehetett táncolni, nem csak sasszé-sasszé, mint a heringek.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          “Open your eyes”

comments user
dzsungelmacs

köszönjük meg mai vendégénekesünknek!

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Taps.
    Ez mindig jó. 😀

      comments user
      egyedi

      tényleg jó volt :))

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Ugye?
        Csak én énekeltem is tényleg.

          comments user
          egyedi

          magamban én is, de én egész nap szoktam

          comments user
          dzsungelmacs

          én is, bár becsuktam az ajtót az erkélyajtót. nem kell, hogy kihívják a szomszédok a mentőket.

          comments user
          egyedi

          :DD az én férjem furán nézett volna asszem, ha elkezdem

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Szerintem ebben nincs semmi fura.
          Apám egy egész komoly mérnökforma ember, részben a leningrádi atomerőmű generátorait tervezte, ahhoz képest, ha olyan kedve volt, feltette a Queen lemezt és énekelgette munka közben a Somebody to Love-ot.

          comments user
          dzsungelmacs

          anyám az utcán énekelt hangosan, miközben vitt az iskolába, mert élvezte, hogy cikinek tartom.

          comments user
          egyedi

          jaaaj

          comments user
          dzsungelmacs

          bezony. én már nagyobb voltam, de húgomat még sem egyedül, sem csak velem nem merte elengedni, ezért együtt mentünk. illetve én elől rohantam, ő meg énekelt utánam. ok, csendes, járókelőmentes utcákon mentünk, de na. egyszerűen imádta, ha égethet. 😀 ma már nem, hála az égnek, bár még mindig kinézem belőle.

          comments user
          egyedi

          nálunk egyelőre fordítva van. a gyerek próbálkozik. “Anya mi az a szex?” a tömött villamoson 😀

          comments user
          dzsungelmacs

          😀 és mit válaszolsz? mondjuk szerintem ilyenkor azt kéne mondani, hogy nem is tudom, kérdezd meg este aput, majd ő elmagyarázza.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Meh.
          Sétáltunk anyukámmal az iskolakerítés mellett, ott meneteltek katonák.
          Gyerekszáj: anya, ezek a nácik?
          Akkoriban a Négy páncélos és a kutya, a Bors őrmester, meg ezek voltak a FF tévében, én meg voltam 4 éves.
          Picit sem jött ki furán.

          comments user
          egyedi

          :)))))

          comments user
          dzsungelmacs

          😀 már nem tudom konkrétan mit kérdeztem, de kocsival mentünk hazafelé, amikor feltettem valami kínosabb kérdést, idősebb gyerekek aznap megpróbáltak felvilágosítani, de ők sem értették mit beszélnek, én még kevésbé. apám egyszerre lépett rá az összes pedálra és tekerte mindenfelé a kormányt.

          comments user
          egyedi

          nálunk is az iskolai felvilágosítás a ludas 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          remek lehet. általában zavarban lévő osztályfőnök tartja és csak még zavarosabb lesz tőle az egész.

          comments user
          egyedi

          nem passzolom le a témát 🙂 megmondom, hogy később megbeszéljük kettesben 🙂

          comments user
          egyedi

          ha szól a zene én is éneklek, de zene nélkül főleg magamban szoktam. bár mi együtt is szoktunk néha 🙂

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Ó, hát az én bűbájos kedvesemmel (aki egy lány amúgy) van egy duettünk, ez valami egészen jó, ezt szoktuk az éjszakában előadni.
          Mert nem kell hozzá részemről egy oktáv hangterjedelem sem. :))
          https://www.youtube.com/watch?v=r_VS2B48c24

          comments user
          Magister Ludi

          blökik meg rázzák a bundájukat, mint műértő közönség…
          ezt most így elképzeltem

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Szoktunk duetteket énekelgetni, mert amúgy kórusozik és néha nevetgéléshez velem kell beérni.
          Ez is egy duett – és ezt germánul éneklem.
          Nem, cseppet sem fura.
          https://www.youtube.com/watch?v=7mTaawhpkIM

          comments user
          egyedi

          szép nyelv ez a német… :))

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Jóvanna, néha tök romcsy is tudok lenni.

          comments user
          egyedi

          gondolom erről a kedvesed tudna mesélni 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          és ez is 90-es évek. enyhén borzasztó, de én mondjuk szerettem
          https://www.youtube.com/watch?v=44FH9LHg0bg

          comments user
          egyedi

          ezt nem is ismerem 🙂

          comments user
          dzsungelmacs

          mázlista. 😀 még mindig tudom kívülről a szöveget.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Süti. 😀

          comments user
          dzsungelmacs

          akkor kaptam walkmant, amikor felfedeztem magamnak a német popzenét. szegény szüleim nem tudták elviselni, pláne, egymásután hússzor. 🙂

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Remek németzene válogatásokat raktam össze anno 4-en jóéjtbe, egy Engelsstaub is milyen már?
          És ki az ördög hallgatott ilyet? Peter Heppner? (Jó, én tudom).
          https://youtu.be/V66cr41DNnM?list=PLBcbJheIAPz5QqJh6N_TGjPdQN625EW-k

          comments user
          dzsungelmacs

          emlékszem ám! 🙂 és spec. nekem tetszik ez is.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          A nagyon elborult germánokon hogy behisztiztek. 😀
          Na majd lehet, ide is rakok egy germán meglepetés szériát. 18+-ost éjfél utánra.
          Reggel senki nem olvassa úccse.

          comments user
          dzsungelmacs

          jó, szinte mindenhol vannak mimózák, akik bármikor, bármin behisztiznek. egyébként támogatom! 🙂

          comments user
          egyedi

          mi visszafogottabbak vagyunk :))
          https://www.youtube.com/watch?v=i9RxIskmnk4

    comments user
    egyedi

    ó, köszönöm :)) (irulpirul)

comments user
dzsungelmacs

a 90-es évek borzasztó sorozatai is megérdemelnének egy cikket, ha valamelyikőtök felvállalja. aaron spelling és az ő bűnei. beverly hills 9210, merlose place, ilyesmik.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Jöhetsz írni, hívtunk már szerzőnek. 🙂

      comments user
      dzsungelmacs

      én meg mondtam, hogy pont manikűröznöm kell és mosogatnom. 😀 csak a producerekről jutott eszembe. és az ő lánya a fantasztikusan tehetségtelen tori spelling, akinek rengeteg tényleg szórakoztató zs kategóriás horrort is köszönhetünk. ő volt egyébként donna a bewerly hillsben.

comments user
egyedi

aludnom kell, mert közel a hajnal. jóéjt! élmény volt 🙂

comments user
Bernard Black

a 4 non blondest én annyit hallottam, hogy még szeretem is. a cranberriestől meg kiráz a hideg

    comments user
    dzsungelmacs

    íjáhééé

      comments user
      Bernard Black

      annak viszont tudtam a basszusát, de minek

        comments user
        dzsungelmacs

        amiért a petróleumlámpát is tudod. képzeld, kaptam sajttálat, késsel!

          comments user
          Bernard Black

          versenyezzünk, ki használja többet.

          a trappistavéget elvágni a legmenőbb elfes levélszerű késsel csalás

          comments user
          dzsungelmacs

          messze nem olyan, mint a tiéd, de sajttál meg kés mégis. persze, amikor megkaptam csak friss füstöltsajt volt itthon, ála lidl, ahhoz meg kanál kell, nem kés, meg madárlátta trappista, ami egy véletlennek köszönhetően került ide. de azóta már bevetettem kétszer goudán és cheddaron. arra leszek kíváncsi, hogy a parmezánt, hogy viszi, de azt itt nehéz beszerezni.

          comments user
          Bernard Black

          de ha egyszer beszerezted, ott van. én asszem három év után dobtam ki a végét.

          comments user
          dzsungelmacs

          hát igen. kilósat szoktunk venni karácsonykor, de olyankor vágunk le belőle és viszünk ajándékba is. nem az a van-e valami rágcsálnivaló a hűtőben, eszem pár tíz dekát sajt.

          comments user
          Bernard Black

          tíz deka parmezán az már

          hát az tíz deka parmezán

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Az úhhh-úhh, Jáíjé még egy kis sallalával eléggé adná frazeológiailag.

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Elhúzok szunyálni, megint 4 körül kelek.
Legyetek rosszak. 🙂

comments user
taro

lemaradtam a partiról 😦

comments user
orizatriznyák

Semmi beksztrítbojsz, evribári? Meglepő…

You May Have Missed