×

Chaos AD – Wales

Chaos AD – Wales

https://www.youtube.com/watch?v=0sML3fbgiA0&t=2098s

Két dolgot tudok zsigerien kedvelni tovatűnt ifjúságomból, az egyik a Sepultura, a másik Wales, ahol soha nem jártam, de a Pendragon legenda miatt ugyanúgy kurva jó, mint az axolotl, az epertorta vagy a whisky. A Chaos AD generációs élmény, aki nem Prodigyt hallgatott, az tudott róla, a címadó szám viszont mindent vitt, halál mindegy, hogy Depeche Mode-os vagy rocker voltál, ezt muszáj volt ismerni. Állítólag. Az viszont biztos, hogy ez volt a Sepultura legnagyobb nagylemeze, kellemesen zúztak, a dobos meg hozta a latinos tempót, nem csak tekert, mint az állat, Cavalera meg üvöltött, ahogy kell. Az anarchista vagy egyéb indíttatásokon túl viszont Maxék összehoztak valami mást is: egy felvételt egy kísértetházban, mert hát mi a lófaszt lehetne ezen kívül csinálni Walesben. Tehát a szép, lassú, szétdobolt és némileg értelmezhetetlen számot egy romos walesi kastélyban vették föl.

https://www.youtube.com/watch?v=zx88wZsX_II

19 comments

comments user
fatherstack

Ratamahatta!

comments user
orizatriznyák

Nekem az Arise album ami bejött, meg egy kicsit a
Morbid Visions is. Utóbbi még talán megvan bakeliten.

comments user
Ziles Gizi

Catherine Zeta-Jones-féle kibaszott jó nők is arrafelé születnek. Lehet valami ott a romok közt.

    comments user
    orizatriznyák

    Lehet. De Catherine Zeta-Jones nem kibaszott jó nő.

      comments user
      Ziles Gizi

      Ha lenne bennem lesziboszi hajlam, azért én összegyűrném vele a lepedőt. Nagyon szép nőnek találom.

    comments user
    Bernard Black

    illetve minden walesi, aki elhagyja szülőhazáját, automatikusan Jones. Catherine-Zeta Jones, Tom Jones, Terry Jones… misztikus

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

https://youtu.be/0sML3fbgiA0

comments user
★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

Két wales-i hercegről is van jó sztorim csak az egyik nem jut eszembe.
A másikat felírtam a “posztok, amiket még nem írtam meg” bugyorba.

comments user
TheZeroTheorem

a fekete album óta elkurvult!

comments user
Szabó Vilmos

Ez nem Várgesztes?

    comments user
    taro

    nem

      comments user
      Szabó Vilmos

      hát jó.

        comments user
        taro

        hasonlít, az is szürke és annak sincs teteje

          comments user
          Szabó Vilmos

          😀 Voltam ott.

comments user
Magister Ludi

hehe, én a Modern Talking után lettem átmenetileg Sepultura rajongó, de ez ellen a felettes énem annyira tiltakozott, hogy kitörölte.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Poptörténetileg teljesen helyén van a Modern Talking.
    Dieter Bohlen és Thomas Anders voltak a koruk Roxette-je. Szerintem szar volt, de ilyen versenyzők voltak még, mint a Communards, Frankie goes to Hollywood meg mondjuk legyen még egy jó Marc Almond. Aztán mindent tarolt a Stock-Aitken-Waterman.
    Persze, hogy vettem Modern Talking kazettát is annak idején (na jó, mi a szart nem vettem meg?).

      comments user
      Magister Ludi

      Hát igen, Thomas Anders és a tökéletes frizurája!
      Visszatérve a Sepulturára: konkrétan egy számukra sem emlékszem, csak arra, hogy anyám bejött, hogy mi ez a hörgés, mert azt hitte, egymást öljük, meg fojtogatjuk tesómmal.
      Szerető testvérek voltunk, na.

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        A ’80-as évek zeneileg botrány.
        Én nem is tudom, hogyan képzelték.
        Nagyanyámnál két tévé volt egymás tetején, mert két csatorna volt ugye, nézni kellett. A felsőn ment a Panoráma tudósítása mikor még ilyen tényleg kis pizsós puki voltam a sátánista zenékről, keresztégetésről elrettentésnek.
        Na mondom, ez tetszik.

You May Have Missed