Egy Manhattan méretű vulkanikus képződményt találtak az óceánban
Valahol Tonga környékén kitört egy víz alatti vulkán a Csendes-óceánban, így keletkezett ez a felszínen lebegő méretes objektum.
Ugyan már augusztus közepén felfedezték, azonban a NASA valamivel később, augusztus 23-án tett közzé róla felvételeket.

A víz alatti kitörések nem számítanak ritkának, az viszont különleges, hogy a habkő darabok ilyen mennyiségben és méretben összeálljak és együtt sodródjanak.
Many of the world’s volcanoes are shrouded by the waters of the oceans, when they erupt, they can discolor the ocean surface with gases and debris. They also can spew masses of lava that are lighter than water.
A NASA ismertetője szerint vulkánkitörésekkor a láva mellett gázok és törmelékek is keletkeznek, ezek elszínezik a vízfelszínt. Ugyanakkor a víznél könnyebb, gázokat magukba zárt szilárd halmazállapotú képződmények is a felszínre bukkanhatnak.
A ROAM nevű katamaránnal közelítették meg először Fidzsi mellett és ezen a képen jól látható, hogy nagyjából labda méretű egy-egy ilyen habkő darab, ezekből lett végül egy huszonhárom négyzetmérföldes objektum, ami szigetnek ugyan nem tekinthető (az angolban “raft” azaz “tutaj” elnevezéssel került be a hírekbe), azonban – amellett, hogy a hajókra veszélyes lehet – a geológusok számára kifejezetten érdekes.