HOLDKOMP

Kis lépés ez az árnyékos oldalon…

FilozófiaTech

Japánban nagy a gond – elfogynak a telefonszámok

Most megy is a fejvakargatás, hogy akkor hogyan tovább?

Ha a jelenlegi ütemben halad a 11 számjegyű egyedi azonosítók kiadása, 2022-re nem marad elegendő az igények kielégítésére.

Ha a számtartományt 14 jegyűre bővítenék, akkor tízmilliárd új azonosító lenne kiadható.

A kommunikációs minisztérium (ott olyan is van) megküldte az ajánlását, a helyi legnagyobb szolgáltatók, a KDDI, NTT Docomo és Softbank már jelezték, hogy a maguk részéről készen állnak 2021 végéig bevezetni az új rendszert.

De hogy miért is van erre egyáltalán szükség?

Berobbanni látszik az IoT, azaz az Internet of Things. Már évekkel ezelőtt előre jelezték, hogy hamarosan ötvenmilliárd (nem elírás, nem millió, hanem milliárd) eszköz csatlakozhat globálisan a mobil hálózatokra. Ezek lehetnek okoshűtők, okoskamerák, bármilyen okos eszköz, ami az 5G hálózatok indulását követően kiválthatja a helyhez kötött Wi-Fi infrastruktúrát mind adatátviteli sebességben, mind pedig válaszidőben. Utóbbira fókuszál az 5G, mégis sokan a letöltési sebességéért ekézik az első próbálkozásokat, holott az pont senkit nem érdekel, az 4G/LTE is bőven jó volt sok mindenre.

Japán csak az első fecske, a világ többi része is hamarosan ugyanezekkel a kihívásokkal fog szembesülni, de talán lesz egy követendő példa, hogyan is kell ezt csinálni.

Aki azt gondolná, hogy ez az egész IoT egy marhaság, okoshűtő kiafaszomnak kell, annak érdemes átgondolni, hogy Japánban nagyon komoly fejlesztések történtek az egészségügy és távdiagnosztika területén.

Ha egy száz éves nyugdíjas rosszul lesz az utcán és a mentős azonnal le tudja kérni az 5G hálózaton keresztül rögzített kardiogramját, az egy olyan futurisztikus dolog itt káeurópában, amit csak a színes-szélesvásznú sci-fi futurista filmekben láthatunk.

Japánban ez jelen idő.

Ezért kellenek az új számtartományok, hogy jövő idő is legyen.

via ubergizmo

HOLDKOMP