×

Legnagyobb turisztikai átverések #2 – az Olümposz

Legnagyobb turisztikai átverések #2 – az Olümposz

Második nap a görögöknél, pecsenyére pirultál a parton tegnap, gyűlölöd az egészet.

Valamit viszont tenni kell, mert nem vagy egyedül, nem töltheted az egész napot fekve egy besötétített szobában, ahogy kedved tartaná, viháncoló gyerekek tele energiával (ők bezzeg nem égtek le) rángatnak.

Keressünk akkor valami helyi látványosságot. Egy jókora hegy azért elég látványos. Az Olümposz. Az istenek hegye. Azt kell róla tudni, hogy a görög mitológia szerint az istenek fent a tetején egész nap hedóniáztak, ambróziát szürcsöltek és bujálkodtak.

Ez elég istenien hangzik, ha Görögországban jársz, élj úgy mint egy görög isten.

Autóba be, kölkök a gyerekülésbe, irány az irdatlan böszme hegy. Keletről nyugatra indulva romantikus, fákkal övezett úton jutsz fel. Egy sorompóig.

Két totyogóssal nem teljesítménytúrára készültél, volna még 3-5 km a csúcsig, hát azt meg mégis hogy?

Sóhaj, elengeded, mert balról feltűnik a parkoló végében egy kajálda. Alakul – gondolnád – autentikus görög girosz, leöblögetve ambróziával (a bujálkodás a kölkök miatt elmarad, kellett neked).

Kellemesen hűs hangulat fogad és a meglepetés: a görög vendéglátás kövér német túristákra van berendezkedve. Autentikus görög panírozott halrudacskák a gyerekeknek sült krumplival és kecsöppel, a felnőtteknek pedig autentikus görög bajor kolbász káposztával. Ennyi a választék. És ambrózia sincs. Pisztácia nem is volt.

Bánatosan ülsz vissza az autóba, mész a decens tengerparti apartmanba.

Letekertél 200 kilométert egy káposztás kolbászért, másnap vár a napsütés, már előre tudod, hogy hiába az 50 faktoros kék kölyök naptej és a napernyő, hámlás lesz a vége.

És gyűlölöd az egészet.

Utálom, ha egy férfi rinyál

Miniszériánk előző része:

Legnagyobb turisztikai átverések #1 – Cefalú

75 comments

comments user
The Winter Soldier ⭐

Nagyon röhögök. Mondhatni, részvétlenül. Ez fájdalmas volt :DDDD

comments user


Szakad a hó 🙁
És olvad is el egyből.
Latyak lesz a valóságból,
Szétáztatja a vasárnapot.

comments user
SpaceWolf

Esik a hav! Fakkjeee

comments user
SpaceWolf

Jó nagy kibaszás ez, hogy nem lehet végig felmenni kocsival. 🙁

    comments user
    taro

    gyerekkel játszótérre kell menni.

      comments user
      SpaceWolf

      Itt most nem csak a gyerek miatt mondom. Mozgáskorlátozott emberek, idősek is lehet, hogy megnéznék pl.

        comments user
        taro

        értem én, csak a poszta reagáltam.
        (és ilyenkor érdemes előre megnézni, hogy mik a lehetőségek)

          comments user
          SpaceWolf

          Jogos, persze.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Viszonylag kedvelem a kölkeimet, szerintem nem először írom, hogy a nagyvilág a maga lehetőségeivel egész érdekes. Nagyon pici koruktól jártuk a világot, szedjék fel azt ami nincs Muhalyracházán.
          Konkrétan itt a görög történetnél Daielle Steel regényt olvastam és nagyon szomorú voltam egy napig nagyon leégve.
          Erre amúgy azóta sincs magyarázat.

          comments user
          Magister Ludi

          Danielle Steel apja a német Löwenbaru sörgyáros család leszármazottja, de még ez sem feltétlenül mentség a regényei olvasására.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Nem jött ki jól.
          Elolvastam szívesen a Júlia és Romána regényfolyamot is, gurulva kacagtunk az édes pezsgős-epres részeken, de ez nem az volt.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Az Etna viszont nagyon jól autózható. Az utolsó párszáz méteren járnak csak spéci buszok.
    Kurvajól is néz ki, kiömlött lávával körbevett ház meg ilyenek.
    https://uploads.disquscdn.com/images/6e5f3a04e90b515d680787620ada73f8696781f206b72e379716dcb5bca752f2.png

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      Bakker,ez azért komoly…

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Nekem nagyon tetszett, mész fel és egyre szürkül minden.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Vannak róla képeid, esetleg poszt?

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Volt már poszt. Senki nem olvasta. 🙂
          http://holdkomp.hu/na-jo-nem-olyan-gecik-vulkanok/

          comments user
          SpaceWolf

          És tényleg. De most bepótoltam. 🙂

          comments user
          egyedi

          de igenis olvastam. még azt is el szoktam olvasni, amiből semmit nem értek, mert kínaiul van. (hogy minek,az egy másik kérdés) 🙂

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Köszi!

    comments user
    taro

    ez nem az insta.

      comments user
      The Winter Soldier ⭐

      Persze hogy nem! Ez a reggelim.

        comments user
        taro

        jó étvágyat.

          comments user
          The Winter Soldier ⭐

          Megvolt. Köszönöm. Majd csinálok nektek itteni karácsonyi vásár posztot.

    comments user
    egyedi

    ezt bírnám 🙂

    comments user
    :/

    Reggelim 😊❤

comments user
orizatriznyák

“Hóba hugyozott autogram az élet”, de ennek véget vetek, és megyek sepregetni.

    comments user
    ✪☼­­

    Ilyenkor kell felmenni a Kékestetőre gyönyörködni a kilátástalanságban.

comments user
SpaceWolf

Hógolyóznak a kölkök az utcán.

comments user
vau

És még csak nem is nagy. Eleve az apartmanból kimozdulni nem este teljesen értelmezhetetlen.

Hú, de átérzem a fájdalmad.

    comments user
    ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

    Elkezdtem összeszámolni hány parton égtem vörösre, én nem is értem miért csináltam (nyilván a lányok miatt). Elképesztő.
    És így megdöglesz, nincs részed ami ne húzódna. Mindenrossz.
    És akkor megfájdul a fogad, bedagad a bal pofád, ott vagy egy idegen országban hörcsögként és még ki is nevetnek. Mert rinyálsz.

      comments user
      egyedi

      de ilyen sokfaktoros napvédő nálad nem játszik, ha ilyen érzékeny vagy?

        comments user
        vau

        Óránként kenegesse magát ötvenessel, akinek két anyja van. Arra való a koktélbár.

          comments user
          egyedi

          :)) gyerek mellett nem opció
          szinglik megtehetik 🙂

          comments user
          vau

          Koktélbárba be lehet vinni a kistraktort, a rajzkészletet meg minden lófaszt az árnyékba.

          comments user
          egyedi

          igyál te úgy nyugodtan, hogy két percenként szólnak, hogy “anyagyereeztnézdmeg”
          ivás csak gyerek nélkül, ha alszik, vagy nincs itthon

          comments user
          vau

          Nyaralás közben le nem teszed az első két nap, mert túl sok neki az inger. Bebaszni meg muszáj.

          comments user
          egyedi

          marad az este. csak kellően le kell fárasztani 🙂

          comments user
          vau

          Csak akkor a szállás környékét nem lehet elhagyni ugye.

          comments user
          egyedi

          hát igen. azt a pár évet túl kell élni 😀

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Teljesen rosszul viselem a napot, képes vagyok hólyagosra égni, de ezt úgy képzeld el, hogy a vállamon valós holyagok keletkeznek 20 perc alatt. Vámpír lehetek?
        Megint máskor meg nem, és közben halálira tetszik Rodosz, Szicília, az olasz Riviérát egyenesen imádom, de nem nekem való.
        A fene se érti.

          comments user
          egyedi

          nem irigyellek. akkor meg ingben kell a napon viháncolni
          én napimádó vagyok. sok nap kell, hogy megégjek, de akkor is csak barna lesz

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Szicília volt ahol nem égtem meg. Nagyon szerettem ott lenni, mennék vissza.

          comments user
          egyedi

          ott még nem voltam, de Horvátországban voltam úgy, hogy sütött a nap, fenyőfák közt csak élveztem, ahogy melegít, és semmi égés.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Lesz még ilyen poszt, kettő egzotikus destináció már most megvan, remélem hasonlóan nevetős lesz 🙂

          comments user
          vau

          Tökmindegy, akkor a nyakunk ég le.

          comments user
          egyedi

          :DD

      comments user
      Ziles Gizi

      Hóka vagy. Kéne előtte alapoznod szerintem. Akkor is ha fiúknál buzis, kéne szoliznod. Komolyan mondom. Be kell feküdni egy csoki szoláriumba, bár megdöbbentene ha nem lenne neked otthon egy olyan.

        comments user
        vau

        Ja, mer a szoli nem buzis.

          comments user
          Ziles Gizi

          Kicsit. Írtam.

          comments user
          vau

          Most így hirtelen nem tudnék buzisabb dolgot mondani.

          Talán ha tüllszoknyában, sminkben énekeled az I will surviveot a prideon egy buszon, a seggedbe gyömöszölt tangával.

          comments user
          vau

          Nem, mégse, a szoli buzisabb.

          comments user
          Ziles Gizi

          😛

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        Az alkarszőrdinamika posztban írtam mennyire.
        Kivörösödök, aztán szőkülök.

      comments user
      vau

      Gyűlölöm a napozást. Nem értem az egészet. Egy rendes férfi napközben csinál valamit, motorozik, vitorlázik, mászik, repül, olvas, sört bort viszkit iszik és nem baszódik a parton.

      Naptej, árnyékba vonulás, ragadós homok… na azt nem.

        comments user
        Ziles Gizi

        Szóval, te is hóka vagy 🙂 Egyébként, ja.

        comments user
        ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

        És akkor egyszer csak azt veszed észre, hogy van két kölköd, Bibione alatt homokvárat csöpögtetsz az apályban és egy nagy boldog család együtt kacag a naplementében.

          comments user
          vau

          És lenéző tekintetű kamaszok mennek el melletted, hogy te vén szar mi a picsát csinálsz itt, de te leszarod. Azt hiszem értem.

          comments user
          ★☆☭IonágyúS ЯiszpekTPónY☭☆★

          Az milyen lesz, amikor ugyanott az unokáiddal csöpögtetsz homokvárat, a gyerekeid meg a kocsmában?

          comments user
          Magister Ludi

          már most látom, hogy kurvára el lesznek kapatva azok a kölkök

          comments user
          vau

          Az iszonyatosan nagy rakendról lesz.

          comments user
          Bernard Black

          valahogy létre kéne hoznom unokákat gyerekek nélkül

        comments user
        Magister Ludi

        ja, alapvetően a napozás, mint tevékenység értelmezhetetlen

comments user
Pszipszina

Omaloszban, a szamáriai szurdok bejáratánál, (kurva magasan a hegyen) a vendéglő tulajdonosát Drakulakisznak hívják.

You May Have Missed