Deadpool 2 – takaroggyá!!!
Vau már megénekelte a Deadpool 2 nagyszerűségét, nem titkoltan rajongott a filmért. Külön kiemelte a történetből való kikacsintások, és a végtelenül alpári poénok szerepét. Nála ez kifejezetten ült, üdítőnek tartotta, hogy végre képes valaki pofán röhögni saját magát. Mindezt úgy, hogy közben a történet haladtával exponenciálisan nő a hullahalom a főhős mögött. Ez utóbbival nekem sem volt semmi bajom. De a többi…
Az első rész nekem tetszett, jó volt látni egy ennyire elcseszett szuperhőst, aki gátlástalanul képes felhentelni bárkit, mindenféle morális baszkódás nélkül. Éppen ezért örömmel ültem le megnézni a folytatást, aztán bő egy óra múlva anyázva hagytam ott a francba az egészet. A filmbéli kikacsintásokat én alapvetően szeretem, jót tudok rajta mosolyogni, ha megfelelően van elültetve a poén. Viszont az, hogy csak ebből álljon egy film, az erősen az elmentek ti a picsába kategória. Csak az járt a fejemben egész idő alatt, hogy értem a (nem kicsit erőltetett) poént, meg lazaságot, oké? Mondom ÉRTEM, FELFOGTAM! HAGYD ABBA, MERT BORZASZTÓAN UNALMAS!!!
Aztán ott van az alpáriság. Gondolom nem mondok újat azzal, hogy nekem tényleg semmi bajom vele. Feltéve ha humorosan van elővezetve. De az, hogy a viccesnek gondolt képsorokat nézve folyamatos szekunder szégyenérzetem legyen, na az már nem semmi. Kitettek magukért a srácok, de a nagy erőlködésből befosás lett. És az a bosszantó, hogy ha nem mennek rá ennyire a megbotránkoztatónak szánt dolgokra, és ugyanennyi energiát fektetnek abba, hogy igenis legyen alpári a történés, de mellette tényleg poénos, akkor ebből valami nagyon jó is lehetett volna. Így csak izzadtságszagú, kínos vergődés az egész.
Nyilván nem vár mélyenszántó gondolatokat, meg grandiózusan ívelő sztorit az ember egy szuperhős filmtől. De az bazmeg, hogy most reggel leültem ide megírni az anyázdát, és nem tudok feleleveníteni semmit sem a történetből, az azért rohadt nagy gáz. Értem én, hogy ez a lényeg, meg hogy szándékosan hulladék az egész. Ha a manapság tomboló, vég nélkül készülő, szar szuperhős filmeknek akarunk görbe tükröt tartani, azt tényleg úgy kell megcsinálni, hogy nem szabad finomkodni. De ez… ez kritikán aluli volt.
Az első rész után csak annyit tudok mondani, hogy a hulladék foshalom jelző valójában dícséret erre a katasztrófára. Érdekes látni, hogy másnak meg nagyon bejött. Az IMDB pontszám is az egekben még mindig, ez pedig azt jelenti, hogy nagyon sok embernek van igénye az ilyen jellegű filmekre. Nem vagyunk egyformák, na.



Post Comment
You must be logged in to post a comment.